Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Stále přijímáme žáky do všech oborů na naší ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor.
Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit.

Těšíme se na vás i během června vždy od 14 do 17 hodin na hlavní budově ZUŠ - ulice Hudební 6.

1. žákovský koncert

První listopadové pondělí patřilo žákům hudebního oboru. V hudebním sále se totiž konal tradiční žákovský koncert – v tomto školním roce úplně poprvé. Pedagogové se svými žáky připravili velmi pestrý program a posluchači tak měli možnost poslechnout si nástroje jako je klavír, akordeon, zobcovou a příčnou flétnu, housle nebo saxofon.

V první půlce koncertu se představili mladší žáci. Někteří z nich hráli před publikem úplně poprvé a své premiéry se zhostili na výbornou, za což je přítomné obecenstvo odměnilo velkým potleskem. Zazněly písně z pohádek, známé lidové písničky nebo drobné skladbičky.

Druhá půlka patřila těm starším a zkušenějším muzikantům. Kromě sólových vystoupení bylo možné uslyšet také čísla komorní, zazněly skladby od baroka až po současnost.

Závěr patřil klavíristkám, které provedením písně Karla Svobody Lady Carneval roztleskaly celý sál a udělaly tak příjemnou hudební tečku za celým večerem.


Ve víru rytmů XXI.

Ve víru rytmů XXI.