Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Už nyní můžete podávat přihlášku do oborů na ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor. Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit. Talentové zkoušky proběhnou od pondělí 27. do čtvrtku 30. května 2024 vždy od 14 do 17 hodin.

Strakošová Barbora

Processed with VSCO with g3 preset

,,Tanec je tep, tlukot srdce, dech. Je to rytmus vašeho života. Je to vyjádření času a pohybu, štěstí, radosti, smutku i závisti.“ Jacques D‘ Ambroise

Tanci jsem se začala věnovat již v předškolních letech, kdy jsem se toulala přes různá taneční seskupení. Největší soulad jsem pak našla ve studiu tanečního oboru v ZUŠ Zdeňka Buriana v Kopřivnici, kde jsem tancovala až do mých patnácti let.

Díky nabytým zkušenostem jsem se mohla zúčastnit mnoha soutěží a získat tak titul mistryně republiky a následně i mistryně světa v synchro dance.

Poté jsem nastoupila na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Zde jsem studovala obor současný tanec a gymnázium, které jsem zakončila maturitou. Měla jsem možnost spolupracovat například s Miřenkou Čechovou a Radimem Vizvárym, choreograficky a tanečně spolupracovat s divadlem Mír v Ostravě – Vítkovicích, účastnit se mezinárodního festivalu Spectaculo Interesse. Poté jsem začala vyučovat taneční obor na ZUŠ Zdeňka Buriana v Kopřivnici.

Dětem skrz tanec chci ukázat možnosti sebevyjádření díky umělecké činnosti. Pochopení základních principů pohybu těla a vnímání propojení kultivovaného tanečního pohybu a výrazových schopností a dovedností. Společně odkryjeme kouzlo spojení tance, hudby a výrazových prostředků.

Od února 2019 vyučuji na ZUŠ E. Marhuly.

email: strakosova.barbora@zusmarhory.cz