Barbora Kozubová

Processed with VSCO with g3 preset

,,Tanec je tep, tlukot srdce, dech. Je to rytmus vašeho života. Je to vyjádření času a pohybu, štěstí, radosti, smutku i závisti.“ Jacques D‘ Ambroise

Tanci jsem se začala věnovat již v předškolních letech, kdy jsem se toulala přes různá taneční seskupení. Největší soulad jsem pak našla ve studiu tanečního oboru v ZUŠ Zdeňka Buriana v Kopřivnici, kde jsem tancovala až do mých patnácti let.

Díky nabytým zkušenostem jsem se mohla zúčastnit mnoha soutěží a získat tak titul mistryně republiky a následně i mistryně světa v synchro dance.

Poté jsem nastoupila na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Zde jsem studovala obor současný tanec a gymnázium, které jsem zakončila maturitou. Měla jsem možnost spolupracovat například s Miřenkou Čechovou a Radimem Vizvárym, choreograficky a tanečně spolupracovat s divadlem Mír v Ostravě – Vítkovicích, účastnit se mezinárodního festivalu Spectaculo Interesse. Poté jsem začala vyučovat taneční obor na ZUŠ Zdeňka Buriana v Kopřivnici.

Dětem skrz tanec chci ukázat možnosti sebevyjádření díky umělecké činnosti. Pochopení základních principů pohybu těla a vnímání propojení kultivovaného tanečního pohybu a výrazových schopností a dovedností. Společně odkryjeme kouzlo spojení tance, hudby a výrazových prostředků.

Od února 2019 vyučuji na ZUŠ E. Marhuly.

email: kozubova.barbora@zusmarhory.cz