Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Stále přijímáme žáky do všech oborů na naší ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor. Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit. Těšíme se na vás i během června vždy od 14 do 17 hodin na hlavní budově ZUŠ - ulice Hudební 6.

Čarodějnice, kam se podíváš….

Dne 28. 4. a 30. 4. 2023 v Ostravě – Mariánských Horách a ve Svinově proběhly tradiční akce, na které jsme nemohli chybět. Před rokem jsme zde hráli poprvé a moc se to všem líbilo, a tak nás pořadatelé přizvali i letos.

O čem že je to řeč? No o bubenickém doprovodu při pochodování ulicemi Ostravy. První trasa vedla z Mariánského náměstí na hřiště sousedící s ulicí Ludmilina a ta druhá byla o něco delší. Vedla ve Svinově z parku Sadu Míru k hasičské zbrojnici. Zde bylo přichystáno spousta soutěží, zdobení Májky a všelijakých pochutin. 

Akce se zúčastnili žáci ze třídy J.Kupčíka v podstatě všichni, kteří hrají v bubenickém souboru BumBumBand junior, plus žáci z tzv. Rytmiky. Pro ně to bylo první letošní vystoupení před lidmi a to hned i za pochodu. Ve Svinově se pak k nám přidali žáci z tamní ZUŠ a vytvořili jsme tak velký sambový bubenický soubor. Všem zúčastněným moc děkuji a těším na další koncertování, třeba i v pochodu.

Vedoucí bicího oddělení ZUŠ E.MARHULY – Jakub Kupčík


Ve víru rytmů XXI.

Ve víru rytmů XXI.