Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Stále přijímáme žáky do všech oborů na naší ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor.
Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit.

Těšíme se na vás i během června vždy od 14 do 17 hodin na hlavní budově ZUŠ - ulice Hudební 6.

Česká klavírní moderna dětem 2024

Poslední lednový víkend se uskutečnil v kostele svatého Vavřince v centru Prahy již 8. ročník festivalu „Česká klavírní moderna dětem“.

V krásném prostředí kostela se každoročně setkávají žáci a jejich pedagogové z různých částí republiky, aby si na nesoutěžní přehlídce zahráli skladby soudobých českých autorů.

Festival je rozdělený do koncertních bloků a jednotlivé koncerty probíhají ve velmi milé a přátelské atmosféře, kterou ještě umocňuje možnost si zahrát na nástroji značky Steinway.

Je to samozřejmě nejen příležitost si zahrát, poznat novou současnou klavírní literaturu, ale je to také příležitost pro přátelská a podnětná setkání s ostatními klavírními pedagogy.

Martin Foltýn a František Chmelař z klavírní třídy Hany Čašové si čtyřručně zahráli s chutí skladbu současného českého skladatele Pavla Malého „Kovbojové na koních“ a získali další cennou pódiovou zkušenost.

Sobotní odpoledne v Praze jsme si všichni užili a strávili jsme spolu s Martinem, jeho maminkou Radkou a Fandou moc hezký a tvůrčí den.


Ve víru rytmů XXI.

Ve víru rytmů XXI.