Česká klavírní moderna dětem 2024

Poslední lednový víkend se uskutečnil v kostele svatého Vavřince v centru Prahy již 8. ročník festivalu „Česká klavírní moderna dětem“.

V krásném prostředí kostela se každoročně setkávají žáci a jejich pedagogové z různých částí republiky, aby si na nesoutěžní přehlídce zahráli skladby soudobých českých autorů.

Festival je rozdělený do koncertních bloků a jednotlivé koncerty probíhají ve velmi milé a přátelské atmosféře, kterou ještě umocňuje možnost si zahrát na nástroji značky Steinway.

Je to samozřejmě nejen příležitost si zahrát, poznat novou současnou klavírní literaturu, ale je to také příležitost pro přátelská a podnětná setkání s ostatními klavírními pedagogy.

Martin Foltýn a František Chmelař z klavírní třídy Hany Čašové si čtyřručně zahráli s chutí skladbu současného českého skladatele Pavla Malého „Kovbojové na koních“ a získali další cennou pódiovou zkušenost.

Sobotní odpoledne v Praze jsme si všichni užili a strávili jsme spolu s Martinem, jeho maminkou Radkou a Fandou moc hezký a tvůrčí den.


Žákovský koncert a koncert komorní hry

Žákovský koncert a koncert komorní hry