Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Už nyní můžete podávat přihlášku do oborů na ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor. Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit. Talentové zkoušky proběhnou od pondělí 27. do čtvrtku 30. května 2024 vždy od 14 do 17 hodin.

Darujeme kroužky dětem 2023/2024

Rádi bychom Vás informovali o novinkách v projektu Darujeme kroužky dětem 2.

I v letošním školním roce podporujeme děti ve věku 3–18 let z rodin žijících v ČR, které pobírají: přídavek na dítěpříspěvek na péčiodměnu pěstouna, či příspěvek při pěstounské péči.

V letošním roce jsme provedli několik drobný úprav. Rodičům budeme opět nabízet podporu ve výši 2000 Kč, tentokrát však v podobě 4 voucherů po 500 Kč. Nově také nebude nutná žádná finanční spoluúčast rodičů. V systému tedy můžete nabízet aktivity s cenou již od 500 Kč. Nově zavádíme platnost voucherů na 30 dnů, během kterých rodič musí vouchery uplatnit. Při nevyužití budou vouchery nabídnuty dalším rodičům. Těmito úpravami tak vycházíme vstříc Vašim požadavkům na úpravu projektu.

Při žádosti bude nutné vložit sken potvrzení z Úřadu práce ČR o přidělení jedné z výše uvedených sociálních dávek. Dále podporujeme děti z ukrajinských rodin, které v ČR pobývají na základě víza o strpění či víza dočasné ochrany. Víza budou muset rovněž doložit při žádosti o příspěvek.

Pro rodiče bude první pololetí zahájeno v pondělí 28. 8. 2023 a bude trvat do neděle 19. 11. 2023, či do vyčerpání rozpočtu. V prvním pololetí školního roku plánujeme rozdělit 3 mil. Kč pro české a 3 mil. Kč pro ukrajinské děti.

Rodiče mohou o podporu požádat v systému Aktivní město (www.aktivnimesto.cz) a to u 2 výzev pro české a ukrajinské děti (Darujeme kroužky dětem (CZ) – 1. pololetí 2023/2024 a Darujeme kroužky dětem (UA) – 1. pololetí 2023/2024). Hodnota příspěvku na dítě ve věku 3–18 let je 2000 Kč v podobě 4 voucherů po 500 Kč. Rodiče následně mohou vouchery uplatnit u jednoho či více poskytovatelů, kteří musí být v systému Aktivní město registrováni, a nabízet zde konkrétní aktivity.

Bližší informace naleznete na webu projektu www.darujemekrouzky.cz. Rádi Vám rovněž pomůžeme s registrací či přiřazením aktivit na naší infolince 773 772 202 či na emailu info@darujemekrouzky.cz.