Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Stále přijímáme žáky do všech oborů na naší ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor.
Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit.

Těšíme se na vás i během června vždy od 14 do 17 hodin na hlavní budově ZUŠ - ulice Hudební 6.

Dobrá pohoda a spousta práce v Žimrovicích

Soustředění tanečního a bicího oddělení, Areál Dobré Pohody, Žimrovice

Víkend 10. – 12.05. byl ve znamení výjezdního soustředění tanečního a bicího oddělení. Již potřetí obsadilo bezmála 50 dětí Areál Dobré Pohody v nedalekých Žimrovicích. Přestože se pracovalo podle přesného denního plánu, který se dařilo podivuhodně dodržovat, vládla po celý víkend příjemná tvůrčí atmosféra.

Velkým benefitem celého areálu je nejen tělocvična, která sloužila nejen tanečnicím po čas denních tréninků, ale i bicistům k odpočinkovým fotbalovým utkáním. Tradicí se staly společné rozcvičky, v jejichž vedení se střídají bubeníci a tanečnice. Jelikož jsme takřka ve stejném složení již po třetí, tak velcí bubeníci neodporují :)) a společně s tanečnicemi absolvují ranní protahovačku.

Nedělní ráno je naopak vyplněno pochodovou sambou a karnevalovou rozcvičkou v pod taktovkou bubeníků. V případě dělených zkoušek a tréninků se vydávají děti s doprovodem na procházku do okolí. Tento víkend bylo zpestření také přímo v areálu penzionu, kde se konal sraz majitelů luxusních aut, které soutěžily např. v soutěži o nejkrásnější zvuk (motoru/výfuku).

Nicméně soustředěná práce našich bubeníků tuto soutěž zcela zastínila, alespoň co do decibelů určitě :)). Večery v Žimrovicích nebývaly úplně společné – děvčata rukodělně tvořila, kluci hráli fotbal anebo se ještě pracovalo na individuálních choreografiích nebo sólech. To jsme se rozhodli změnit a hned v pátek jsme uspořádali taneční party v tělocvičně. Byla to tak trochu i oslava narozenin našich dvou tanečnic, které přichystaly i malé občerstvení. My jsme dodali stroboskop, hity všech období a také osobní taneční kreace. Bylo to velkolepé a příště opět zopakujeme!

Děkujeme všem účastníkům z řad dětí, rodičů, zdravotnického dozoru, a hlavně kolegům Evě Oravcové, Jonáši Bjolkovi a Jakubovi Kupčíkovi, kteří se dětem věnovali do roztrhání těla.

Za technickou podporu a zázemí Eva Polášková

Foto: Jukub Kupčík+vlastní zdroje


Ve víru rytmů XXI.

Ve víru rytmů XXI.