Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Stále přijímáme žáky do všech oborů na naší ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor.
Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit.

Těšíme se na vás i během června vždy od 14 do 17 hodin na hlavní budově ZUŠ - ulice Hudební 6.

Forétková Ludmila

Ludmila Forétková

Ludmila Forétková se narodila v Uherském Hradišti do herecké rodiny. Oba rodiče byli herci, otec pak i ředitelem Severomoravského divadla v Šumperku. Hereckou konzervatoř absolvovala v Ostravě v letech 1976 – 1980. Absolutorium pak dálkově v letech 1980-1982. V letech 1980-1989 byla členkou hereckého souboru Severom. divadla v Šumperku. Zde sbírala své první herecké zkušenosti a zaujala např. v rolích  Haničky v Jiráskově „Lucerně“, Aleně ve Vrchlického „Noci na Karlštejně“, Julie v tragédii „Romeo a Julie“, Puk v Shakespearově „Snu noci svatojánském“, had Ká v dramatizaci „Mauglí-Kniha džunglí“, anebo v řecké tragédii Élektrá od Sofokla.

V roce 1990 se krátce objevila na scéně Těšínského divadla v Českém Těšíně, kde ztvárnila roli Čarokrásné ševcové, ve stejnojmenné komedii. Od roku 1991-2001 byla členkou souboru Slováckého divadla v rodném Uherském Hradišti. Zde se prosadila především v komediálních rolích jako např. Tornádo Lou v „Limonádovém Joeovi“, Anděl v muzikálu „ Na skle malované“, Fanka v Čapkově „Loupežníkovi“, panna Čiperná ve „Veselých paničkách Windsorských“ W. Shakespeara nebo Irena Molloyová  v „Hallo Dolly“.

Od roku 2001 byla v angažmá Horáckého divadla v Jihlavě, kde ztvárnila velké role světového repertoáru a to jak komické, tak i dramatické. Např.  Matka představená v muzikálu „Jeptišky“, Kabaretiér v muzikálu „Kabaret“ , opět Anděl  ve „Na skle malované“, Julie Lambertová v „Julie, ty jsi kouzelná“, Blanche Dubois v „Tramvaji do stanice Touha“, Ljuba Raněvská  v Čechovově „Višňovém sadu“, Marie ve „Večeru Tříkrálovém“ od W.Shakespeara, Chůva v „Romeo a  Julie“, hejtmanka v Gogolově „Revizorovi„ a další. Za tyto své role se mnohokrát umísťovala na předních místech v diváckých anketách oblíbených herců a jedenkrát i vyhrála.

Od roku 2009 je na volné noze, kdy začala na základě náročných konkurzů spolupracovat s neziskovou organizací Zdravotní klaun a tato spolupráce stále probíhá. V roce 2011 založila v Ostravě vlastní hereckou agenturu, která je stále aktivní a uvádí především pohádky pro děti, ale nabízí i večerní repertoár ve formě komorních muzikálových komedií. Více informací je k dispozici na webových stránkách www.divadlosilesia.cz.

Od roku 2016 začala vyučovat literárně dramatický obor na ZUŠ E. Marhuly v Mariánských Horách. Během své třicetileté profesionální herecké a umělecké kariéry měla možnost si také vyzkoušet práci před televizními i filmovými kamerami. Více k tomu lze najít na stránkách České a slovenské filmové databáze.

Vyučující literárně-dramatického oboru.
E-mail: foretkova.ludmila@zusmarhory.cz


Ve víru rytmů XXI.

Ve víru rytmů XXI.