Gelnarová Darina, DiS.

Od sedmi let jsem navštěvovala taneční obor na ZUŠ v Ostravě-Zábřehu. Protože mě tanec natolik oslovil a chtěla jsem svůj taneční talent rozvíjet, přihlásila jsem se na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, kde jsem úspěšně vykonala talentové zkoušky.

Během studia konzervatoře jsem externě tančila v divadle NDM v Ostravě, a to v baletech Labutí Jezero a Louskáček. Po dokončení studia na konzervatoři jsem navázala spolupráci s divadlem Laterna Magika v Praze.

Jelikož jsem chtěla předávat své taneční zkušenosti dál a zdokonalit se v pedagogické oblasti, rozhodla jsem se nastoupit do ZUŠ. Nejdříve jsem vyučovala tanec na ZUŠ Bohumila Kulínského v Petřvaldě, pak na ZUŠ Bedřicha Smetany v Karviné. V současné době vyučuji tanec na ZUŠ v Klimkovicích a ZUŠ Eduarda Marhuly v Ostravě.

Tanec mne velice baví a inspiruje, ráda vystupuji na veřejných akcích a účastním se tanečních workshopů. Spolupracuji na tanečních projektech s profesionálními tanečníky, např. Giacomo Quatraccioni, Yelenou Arakelow a dalšími tanečníky ze Slovinska. V roce 2018 jsem působila externě na taneční stáži v Peru v Limě. Zdejší kultura mne natolik oslovila, že jsem se rozhodla poznat tanec i z vnitřní stránky, a to mezi indiánským kmenem v centru Maldonada.

E-mail: gelnarova.darina@zusmarhory.cz


X