MgA. Oleksii Gerych, Ph.D., MBA

Oleksii Gerych se narodil v Německu. Své vysokoškolské vzdělání získal na Ukrajině na Národní hudební akademii Ukrajiny P. I. Čajkovského v Kyjevě, kde studoval klavír pod vedením doc. Oxany Ryndenko. V roce 2019 úspěšně ukončil doktorský studijní program interpretace a teorie interpretace (specializace hra na klavír) na Fakultě umění Ostravské univerzity ve třídě Mgr. Lukáše Michela ArtD.

Během studií stále postupně zdokonaloval své umění klavírní interpretace také u vynikajících českých a zahraničních pedagogů, jakými jsou Carlos Cebro, Eugen Indjic, Aleksandar Serdar, Arta Arnicane, Otto Niederdorfer, Elżbieta Stefańska, Aldo Ragone, Alena Vlasáková, Jan Jiraský, Martin Kasík a jiní. Během svého uměleckého života zvítězil na mnoha prestižních mezinárodních soutěžích, například na Ukrajině, v Polsku, Maďarsku, Itálii, Francii, Portugalsku, Švédsku, Rakousku, Slovinsku, Německu, Bosně a Hercegovině, Turecku a na Maltě.

Zúčastnil se několika odborných stáží – na Maltské republice (Fgura – Paul Curmi Dance Company, 2015), ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska (Londýn – Danceworks, 2016), ve Spojených státech amerických (Tucson – The University of Arizona, 2017) a v Monackém knížectví (Monte Carlo – Princess Grace Dance Academy, 2020).

Jako baletní korepetitor spolupracoval se společnostmi Danceworks (Spojené království Velké Británie a Severního Irska, Londýn, 2018), Russian Masters Ballet (Španělsko, Novelda, 2019) a také Brussels International Ballet School (Belgie, Brusel, 2019).

V roce 2011 obdržel Ukrajinský státní grant pro nadané studenty v oblasti kultury a umění. V roce 2014 získal cenu rektora Ostravské univerzity. O rok poté v Praze dostal stipendium nadace „Nadání Josefa, Marie a Zdenky Hlávkových“.

Pedagogicky působil v Kyjevské dětské akademii umění, na Fakultě umění Ostravské univerzitě a na Církevní konzervatoři v Opavě. V současné době je zaměstnán na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, kde působí, jako korepetitor. V této funkci hostuje i v Komorním divadle Aréna, Národním divadle moravskoslezském v Ostravě a v Moravském divadle Olomouc.

Email: gerych.oleksii@zusmarhory.cz


2. Absolventský koncert

2. Absolventský koncert