MgA. Ondřej Gillig

Ondřej Gillig - učitel kytary, ZUŠ E. Marhuly, Ostrava
Ondřej Gillig – kytara

MgA. Ondřej Gillig začínal s kytarou na ZUŠ v Opavě u p. uč. J. Bystroňové. Ve studiích pokračoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě ve třídě p. prof. B. Kunzové a následně na Akademii múzických umění v Praze ve třídě Prof. Štěpána Raka. Své kytarové umění dále rozvíjel v mistrovských třídách předních světových kytaristů (D. Russell, C. Marchione, P. Steidl aj.) i loutnistů (H. Smith, H. Hope, B. Wright)

V roce 1996 se stal jako jediný z českých účastníků finalistou Mezinárodního kytarového bienále v Kutné Hoře a je držitelem 3. ceny v nejstarší kategorii. Vystupoval jako sólista s Janáčkovou filharmonií Ostrava, v roce 2011 provedl v rámci komorního cyklu JFO svůj polorecitál a zároveň vystoupil spolu s Kubínovým kvartetem.

Kromě sólových vystoupení se také věnuje komorní hře. Vystupoval např. se sopranistkou E. Dřízgovou-Jirušovou a v roce 2003 se stal členem souboru Bajan trio Meisl, se kterým získal 1. cenu na Mezinárodní soutěži v Estergomu. S tímto souborem také nahrál CD s názvem Nostradamus. Jako sólista i komorní hráč vystupoval kromě České republiky i v různých zemích Evropy (např. Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Německo, Polsko, Srbsko), pořídil nahrávky pro Český rozhlas.

Od roku 1999 pedagogicky působí na Janáčkově konzervatoři a gymnáziu v Ostravě, v roce 2012 začal také vyučovat na Církevní konzervatoři v Opavě. Jeho žáci získávají ocenění na národních i mezinárodních soutěžích. Je zván do porot kytarových soutěží. Od roku 2015 vyučuje také na ZUŠ E. Marhuly.

Email: gillig.ondrej@zusmarhory.cz


Leave a Reply

2. Absolventský koncert

2. Absolventský koncert