Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Už nyní můžete podávat přihlášku do oborů na ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor. Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit. Talentové zkoušky proběhnou od pondělí 27. do čtvrtku 30. května 2024 vždy od 14 do 17 hodin.

Horské komorní soustředění sboru

V pátek 10. února jsme vyjeli z takřka jarní Ostravy vstříc víkendovému soustředění. Bylo to pro nás všecko nové – brzký únorový termín, nová destinace Komorní Lhotky a s novým osazenstvem. Už po cestě bylo jasné, že zima to úplně nevzdává a tak nás přivítala zasněžená a zamrzlá Komorní Lhotka i Penzion Zátiší, který se stal naším víkendovým útočištěm. Skvělý pan řidič, který zvládnul poslední zmrzlou cestičku s bravurou, celou dobu vyprávěl o sborech a festivalech a sboristi zahřívali hlasivky bujarým (vícehlasým!) zpěvem. Čekalo nás moc hezké zázemí, teplo a útulno a nad to i břeskný horský vzduch.

Dál už vše jelo přesně podle plánu – zkouška zpěvu – jídlo – dělená zkouška – jídlo – zkouška – zkouška D.C.al Fine 😊 Vše se točilo kolem studia programu pro nadcházející akce sboru – výjezdní koncert za spřáteleným sborem ze školy Grazyny Baciewicz do polské Varšavy, sborová přehlídka Světlo pro Lidice, koncert v Gongu s Jaromírem Nohavicou a samozřejmě celosborový koncert v novém campusu OU. Do zkoušení hladce zapluly i holky kosačky, které se do hlavního sboru chystají v září. Velkou premiéru budou mít v Gongu a pak se připojí ke kamarádům z Kosů, kteří zpívají v hlavním sboru už rok, nastálo.

Soustředění ale není jen a pouze o zpívání a práci, ale (hlavně😉) o kamarádství, povídání a legraci. O večerní dávku všeho zmíněného se postarala paní učitelka Zuzka Hodurová, která to umí nejen s flétnou. Její zábavné večery jsou proslulé. A nechyběla ani procházka, tentokrát s cílem „najdi medvěda“.

Ostřížím zrakem na vše dohlížela i naše organizační vedoucí Boženka Oslizloková, práce všeho druhu. Na sobotu připadly její jmeniny, tak jsme byli rádi, že můžeme zazpívat gratulační píseň: „Boženka má dneska jmeniny“.

Přestože nás na horách zastihly teploty a někteří tak předčasně odcestovali, zvládli jsme nastudovat vše, co je potřeba a nyní už se repertoár bude pouze vybrušovat k dokonalosti. Jak už je dobrým (a někdy taky trochu otravným) zvykem všech sbormistrů, kteří stáli v čele Ostravského dětského sboru, jsou neunavitelní, jedou jako kanadské pily. Nejinak je tomu i v případě Jakuba Šatného, který se sborem pracuje nyní. Směle mu k tomu sekunduje naše obětavá korepetitorka Jana Davidová. Výborný realizační tým, a hlavně malí i větší sboristé – tak by se dal shrnout sborový víkend, který utekl jak voda. Těšíme se na vše, co nás čeká. Zejména v hlavním sboru, ale samozřejmě i ve všech sborech přípravných. A těšíme se i na Vás, kteří budete v publiku.

Za sborový realizační tým Eva Polášková


Koncert talentů

Koncert talentů