Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Už nyní můžete podávat přihlášku do oborů na ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor. Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit. Talentové zkoušky proběhnou od pondělí 27. do čtvrtku 30. května 2024 vždy od 14 do 17 hodin.

„Hudební párty v knihovně …“

Tradiční jarní koncert s podtitulem „S úsměvem u klavíru“ opět rozezněl prostory Knihovny města Ostravy – pobočku Jiřího Trnky. V krásném teplém jarním dni zazněly skladby pro flétnu, housle, klavír, trubku a vděčnému publiku se představily také děti s připravenou komorní hrou.

Repertoár byl jako vždy pestrý, koncert měl spád a myslím si zcela upřímně, že posluchači odcházeli z knihovny příjemně osvěženi nejen nabídnutou sklenkou vody, přívalem svěží hudby, ale i s dobrým pocitem, že ještě stále mezi námi vyrůstají děti, které se věnují těmto hodnotným aktivitám, aniž by zapnuly jakoukoliv „aplikaci.“

Úsměvné bylo i to, že koncert byl doprovázen i vizuálními efekty, poněvadž z otevřených střešních výklopů se na nás nepřetržitě sypaly „konfety“ v podobě okvětních lístků kvetoucích stromů z okolí knihovny…prostě párty se vším všudy.

                                                                                                                        Daniela Buchalová