Hvězdičky a hvězdy…

našeho klavírního oddělení zářily v okresním kole soutěží MŠMT ve hře na klavír, které proběhlo v posledních dvou únorových dnech na ZUŠ Sokolská v Ostravě.

Jeho paní učitelka LIANA SVOBODOVÁ obdržela od členů poroty za jeho skvělou přípravu DIPLOM ZA VYNIKAJÍCÍ PEDAGOGICKOU PRÁCI.

Skvělému Antonínovi vyrůstají u nás ve škole možná nástupci, a i oni byli na letošním okresním kole soutěží pořádně slyšet.

Vojtěch Prachař z klavírní třídy Hany Čašové, který patří mezi naše nejmladší naděje, získal v 0. kategorii 1.cenu.

Veronika Smoradová z klavírní třídy Radany Foltýnové získala v nejpočetnější 1.kategorii rovněž krásnou 1.cenu.

Anežka Herodesová z klavírní třídy Liany Svobodové, která je již zkušenou soutěžní „bojovnicí“, si odnáší ze soutěže spolu s 1.cenou ve 2. kategorii i ZVLÁŠTNÍ CENU POROTY za interpretaci Preludia C. P. E. Bacha.

Hana Nitrová z klavírní třídy Jany Šebestové získala v 5. kategorii 3.cenu.

Naše škola se jako ze dvou škol okresu Ostrava prezentovala i v kategorii čtyřruční hry:

Gréta a Frida Vondrovy z klavírní třídy Hany Čašové získaly v nejmladší kategorii 3. cenu.

Všechny úspěchy žáků naší školy pak krásně ukončily svým výborným výkonem Hedvika Janišová a Nikola Krejčířová, klavírní duo ze třídy Kláry Borovičkové. Hedvika a Nikola si společně s diplomem za 1.místo ve 3.kategorii ve čtyřruční hře vezou ze soutěže i ZVLÁŠTNÍ CENU POROTY za provedení skladby Désire-Émile – La Nursery.

Na konci března proběhne krajské kolo a my budeme silně držet palce Antonínu Vomlelovi a děvčatům z klavírního dua Hedvice Janišové a Nikole Krejčířové.

Všem klavíristům i jejich pedagogům děkujeme a srdečně blahopřejeme k jejich výborným soutěžním výkonům!

Věříme, že si odnášejí nejen skvělý pocit, že se jim dařilo, ale že zároveň získali silnou motivaci do další tvůrčí hudební práce!

Hana Čašová


2. Absolventský koncert

2. Absolventský koncert