Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Už nyní můžete podávat přihlášku do oborů na ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor. Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit. Talentové zkoušky proběhnou od pondělí 27. do čtvrtku 30. května 2024 vždy od 14 do 17 hodin.

Hvězdičky Marhulky se představují

Již tradiční koncert našich malých muzikantů zaplnil v pondělí 24. 2. 2020 sál a posluchači si vyslechli celou plejádu různých nástrojů, které se na naší škole vyučují.

Pár nadějných umělců z důvodů nemoci nevystoupilo, ale těšíme se, že je potkáme na jiných koncertech.

Jak nám na začátku koncertu paní Hana Čašová uvedla, představily se malé hvězdičky, ale už i zářící hvězdy, vítězové soutěží.

Mezi nejvíce obsazeným klavírem zazněly housle, představili se hráči na zobcovou flétnu, akordeon, populární zpěv i zpěv klasický. Dokonce zazněla i elektrická kytara ze třídy Jana Gajdici. Na závěr nám Markétka Štenclová zahrála svůj soutěžní repertoár, kterým naši školu reprezentovala na Mezinárodní violoncellové soutěži Gustava Mahlera v Jihlavě a získala 2. místo. Všechny výkony byly podpořeny citlivými klavírními doprovody.

Všem malým hvězdičkám přejeme objevování krásné hudby pod vedením zkušených pedagogů a těšíme se na jejich další koncert.


Leave a Reply