Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Už nyní můžete podávat přihlášku do oborů na ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor. Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit. Talentové zkoušky proběhnou od pondělí 27. do čtvrtku 30. května 2024 vždy od 14 do 17 hodin.

Ida Kelarová a Česká filharmonie koncertují k Mezinárodnímu dni Romů

Česká filharmonie pořádá už za dva dny – tento čtvrtek 8. dubna 2021 od 20.15 hodin – v sále pražské La Fabriky mimořádný televizní koncert KAMAV TUT u příležitosti Mezinárodního dne Romů, který od jeho vyhlášení v roce 1990 kromě samotných Romů připomínali i papež Jan Pavel II., dalajláma nebo Václav Havel. Letos se k nim opět přidává zpěvačka a sbormistryně Ida Kelarová se svou kapelou Jazz Famelija a pěveckým sborem Čhavorenge spolu s hudebníky České filharmonie a České studentské filharmonie. Hosty večera budou také mladí romští umělci: klavírista Radek Bagár, kytarista Milan Angelo Novák a taneční skupina Salut Roma.

Ida Kelarová, zbor Čhavorenge a členovia Českej filharmónie @ Bratislava (7.11.2017) © Zdenko Hanout

Koncert v přímém přenosu vysílá Česká televize na programu ČT art, zhlédnout ho bude možné i na sociálních sítích České filharmonie.

Zde je událost na Facebooku, kterou je možné sdílet: https://www.facebook.com/ceskafilharmonie/photos/a.257485520957735/4045295892176660/

Srdečně Vás zveme, abyste se k nám přidali na večer, který bude věříme plný naděje, světla a radosti.