Kandrdásek 2024

V sobotu 16. 3. 2024 se v DDM Hlučíně opět uskutečnila regionální soutěžní přehlídka pro mladé amatérské herce Kandrdásek 2024.

Tradičně se jí zúčastňují i žáci LDO naší ZUŠ. Letos to byly tři žákyně – Adéla Hladíková, Kateřina Chromčáková a Kristýna Bergerová.

Vzhledem k dobíhajícím jarním prázdninám nebyl termín zrovna výhodným a trochu poznamenal účast, ale i tak přihlášení žáci a jejich výstupy měly vysokou úroveň, kterou porota vyzdvihla a ocenila i v závěrečné společné rozpravě.

Na této přehlídce nejsou udělována jednotlivá místa, ale přímo postup na národní přehlídku. Letos byly postupem oceněny A.Hladíková a K.Chromčáková, které ještě navíc obdržely zvláštní cenu poroty.

Adéla – za herecké ztvárnění a práci s jazykovou stylizací.

Kateřina – za komplexní herecký projev a práci s ironií.

Vedle těchto už zkušených „hereček“ se svým suverénním výkonem prosadila i debutující Kristýna Bergerová. Ta nadchla porotu svou hravostí a bezprostředností a vysloužila si také speciální cenu poroty za – suverénní jevištní přítomnost.

U všech tří děvčat také porota vysoce hodnotila výbornou hlasovou a artikulační techniku, typově vhodně vybrané dramatické texty a jejich následné přesné herecké ztvárnění. Vystoupení našich děvčat bylo úspěšné, blahopřejeme i paní učitelce Ludmile Forétkové a Adélce a Kateřině budeme držet palce na národní přehlídce.


2. Absolventský koncert

2. Absolventský koncert