Kandrdásek 2025
V sobotu 22. 3. 2025 se opět uskutečnila regionální přehlídka pro mladé amatérské herce a žáky LDO – Kandrdásek. Přehlídka proběhla už tradičně v DDM v Hlučíně.
Naši školu a obor LDO letos zastupoval žák Marek Jiří Volný ze třídy p. uč. Ludmily Forétkové. Při svém prvním veřejném soutěžním vystoupení se stal nejmladším a také jediným zástupcem chlapecké kategorie letošního roku. Svým bezprostředním a hravým výkonem zaujal Marek nejen všechny přítomné, ale i odbornou komisi.
Ta pak ve svém rozboru a rozpravě u něj vysoce hodnotila skvělý výběr textu a jeho přesné umělecké i technické provedení. Byl označen za mimořádný talent, se kterým se počítá i do budoucna. Marek obdržel zvláštní cenu poroty a vzhledem ke svému mládí i možnost doporučení na Národní přehlídku.
Pořadatelé Kandrdáska se rozhodli, že letošní přehlídka nebude primárně soutěžní a porota svými cenami ohodnotí jen mimořádné herecké výkony. Marek si svým výkonem tuto mimořádnou cenu z Hlučína odvezl a jednoznačně si ji i zasloužil.
Srdečně mu k prvnímu úspěchu blahopřejeme.

