Když podzim, tak ve sboru (a nebo v bicích 😉)

Podzimní čas voní spadaným listím a čerstvě ořezanými tužkami, to, když o něm čteme v beletrii. Podzimní čas voní dyňovým latté a husou s knedlíkem, to, když o něm čtete v jídelním lístku. A konečně podzimní čas voní jako hromady not a přihlášek ve zkušebně sboru. A na to jsme se těšili moc. Až bude sbor probíhat opět na živo, bez nutnosti zapnout tři aplikace a čtyři reproduktory 😉.

Úplně první hodiny mají za sebou nejmenší Skřivánci. Nová parta se má čile k světu a rozhodně o nich bude slyšet. Přestože nesou název malých ptáčků, v hodinách se rádi přeonačí třeba za ježky nebo slony.

Během podzimu jsme stihli naplánovat a zrealizovat soustředění pro tři sborová oddělení. Prvně se soustředili malí Slavíci. Společně s Kosy si zkusili soustředěnou práci během soboty 8. října. V hnízdě Ostravského dětského sboru jsme uvítali i externí posilu, hlasovou pedagožku a zpěvačku Mgr. Anetu Szukalskou. Vítaná změna pro děti a cenné postřehy pro nás vyučující. Uprostřed barevného podzimního dne jsme nastudovali velkou část vánočního a zimního repertoiru.

Zrealizovat společné soustředění hlavního sboru a bubenické třídy vypadalo nejdříve jako praktická nutnost, ale nakonec se ukázalo, že toto vysoce nepravděpodobné spojení výborně funguje. Nejen proto, že sami bubeníci a jejich vyučující J. Kupčík vždy ochotně pomůžou na sborových akcích, ale hlavně proto, že jsou bezvadní a nezkazí žádnou legraci. (A to v míře vrchovaté.) Tak jsem se vydali vstříc soustředění víkendové práci a taky čerstvému vzduchu. Hotel Beskyd v Trojanovicích jsme nezbořili (i když chybělo málo 😉). Zkoušky hlavního sboru narušily jen pauzy na oběd a procházka. (Když se rozjedou, nejsou schopni zastavit.)


Bubenická třída se po dlouhé době sešla celá a pro některé to bylo úplně poprvé, co viděli své spolužáky. Není divu – jsou úplnými nováčky prvňáčky. Společná práce byla zároveň inspirací pro všechny zúčastněné. Např. při sambovém workshopu „štěrkali“ všichni a i sboristé museli uznat, že udržet 4 rovné šestnáctky je fakt dřina. No a po práci legraci – večerní zábavné klání pro všechny.

Díky patří celému realizačnímu týmu – vyučujícím (J. Mlčochovi, J. Kupčíkovi, Z. Hodurové, D. Buchalové), korepetitorce J. Davidové, rodičům (manželům Ohnheiserovým) i vrchnímu dohledu Boženky Oslizlokové, organizační vedoucí sboru. Byl to vážně hezký sborový podzim. A teď hurá do zimy, adventu a Vánoc. Těšíme se na Vás na některé z akcí sboru!


2. Absolventský koncert

2. Absolventský koncert