Klavíristé z Marhulky postoupili do celostátního kola!!!

Po vynikajícím úspěchu v okresním kole si svými výkony v krajském kole zajistili naši žáci místo v prestižním celostátním finále soutěže ZUŠ!

V VI. kategorii v sólové hře se do ústředního kola probojoval Antonín Vomlela ze třídy MgA. Liany Svobodové a v III. kategorii ve hře v klavírním duu si účast ve finále zasloužily také Hedvika Janišová a Nikola Krejčířová ze třídy MgA. Kláry Borovičkové.

Konkurence v krajském kole byla veliká, setkaly se zde talentované děti z celého Moravskoslezského kraje a o to větším úspěchem je, že naše žáky ocenila porota nejvyššími známkami ve svých kategoriích a mohou nás dále reprezentovat. Finále neboli ústřední kolo se koná na konci dubna v Praze, kde se sejdou vítězové všech krajů a dovolím si říci, že toto kolo soutěže je jeden velký krásný a inspirativní koncert! Věřím, že i pro naše žáky to bude zasloužená odměna a čest zahrát si v tomto finále.

Máme radost také ze zvláštních cen, které porota uděluje a ve Frýdku-Místku získaly slečny z klavírního dua Zvláštní cenu za interpretaci skladby Désiré-Émile Inghelbrechta.

A obě paní učitelky, MgA. Klára Borovičková a MgA. Liana Svobodová, které mají největší zásluhu na tom, že jejich žáci takto uspěli, získaly také zvláštní ocenění poroty za mimořádnou pedagogickou přípravu na krajské kolo soutěže!!

Blahopřejeme všem a držíme palce, aby se i Praze vystoupení povedlo!

Jana Davidová


2. Absolventský koncert

2. Absolventský koncert