Koncertní výjezd Ostravského dětského sboru

Směr Polsko jsme vyrazili v úterý 30. 5. časně ráno. Páté hodině navzdory vládla po cestě optimistická nálada a do Varšavy jsme se dostali podle plánu. Po krátké procházce Královských lázní jsme se vydali do partnerské hudební školy Grażyny Bacewicz, kde se nás ujal Robert Kuśmierski a provedl nás zázemím školy. Následovala zkouška se školním orchestrem a sborem na připravovaný koncert, kde jsme vystoupili jako hosté.

Díky skvělé poloze našeho ubytování jsme mohli v podvečer vyrazit na představení Mozartovy Kouzelné flétny, kam jsme byli pozváni, pěšky. Přestože jsme byli všichni unaveni cestou i množstvím zážitků, opera samotná, nevšední zpracování a samozřejmě samotná budova Polské národní opery nás všechny velmi oslovila.

Ve středu ráno jsme opět vyrazili do školy, kde jsme během dopoledne dopilovali poslední detaily našeho programu a zbytek času jsme strávili na hřišti v areálu školy. Odpoledne jsme měli možnost poznat blíže centrum Varšavy. Pak už nezbylo, než se přesunout na Hudební univerzitu Frederyka Chopina, kde proběhl první koncert v rámci Mezinárodního fóra mladých hudebníků. Pro nás několik premiér najednou – společný repertoár jsme s polskými kolegy zazpívali ve zbrusu nových sborových kostýmech, součástí programu byl také výběr z nově nastudovaného cyklu Johna Leavitta: Bound for Glory. Na koncertě jsme mimo jiné vyslechli množství instrumentálních vystoupení žáků školy Grażyny Bacewicz a hostujících škol ze Srbska, Belgie či Litvy. Plni dojmů jsme se vydali nabrat síly na následující den.

Čtvrtek 1. 6. dopoledne patřil druhému koncertu v rámci mezinárodního fóra. Tentokrát jsme vystoupili v koncertním sále školy Grażyny Bacewicz. Naše vystoupení jsme zde rozšířili o další dvě části Leavittova cyklu a poslechli si další vynikající výkony nadaných mladých hudebníků. Den dětí jsme oslavili do syta a sice bohatým programem, který pro děti ze všech zúčastněných škol, připravili pořadatelé a kromě zpěvu jsme se věnovali také tanci a výtvarným činnostem. Zpět do Ostravy jsme odjeli plni dojmů a nabiti energií pro další sborovou činnost.


2. Absolventský koncert

2. Absolventský koncert