Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Stále přijímáme žáky do všech oborů na naší ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor.
Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit.

Těšíme se na vás i během června vždy od 14 do 17 hodin na hlavní budově ZUŠ - ulice Hudební 6.

Krajská přehlídka scénického tance

Vybraní žáci tanečního oboru z třídy Pavly Mikeskové v neděli 17. října reprezentovali naši ZUŠ E. Marhuly na Taneční přehlídce scénického tance. Tato postupová přehlídka proběhla na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a vystoupily na ní ZUŠ a taneční soubory z moravskoslezského kraje. Nejmenšími účastníky z našeho tanečního oddělení byli osmiletí tanečníci trénující na ZŠ Matiční, a to Jan a Michaela Gezovi a Milana Kader. Na přehlídce ukázaly své číslo Letní zahrada. Byla to jejich úplně první přehlídka, na které účinkovali, kterou zvládli s přehledem a taneční noblesou.

Další účastnice, které na přehlídce ukázaly své bohaté taneční zkušenosti, byly Liduška Kožušníková a Lucie Dostálová, které představily své číslo L´eau. Tyto dvě skvělé tanečnice si pro Vás připravují absolventská čísla na závěrečný koncert tanečního oddělení, na kterém rozhodně nesmíte chybět (konat se bude na konci května)!

Duo Contra v podání Jany Mališové a Sáry Zátorské získalo chválu poroty a diplom za vytváření obrazů partnerské spolupráce. Taktéž tyto skvělé tanečnice pro Vás připravují absolventská sóla, která si pro Vás připravují za minulý školní rok. Na svém duu naše žákyně pracovaly samostatně, jsou tedy obě nejen dobrými tanečnicemi, ale také talentovanými choreografkami.

Poslední účinkující byla Kateřina Zemanová, jež je letošní absolventkou druhého stupně. Její dlouholeté zkušenosti a propracovaná taneční technika sklízela ovoce. Porota byla z jejího sóla Unforgettable nadšená, a proto získala ocenění za výjimečný taneční projev.

Celé taneční oddělení se moc těší na další soutěže a koncerty, na kterých Vám bude moci ukázat svou píli, práci a lásku k tanci.


Ve víru rytmů XXI.

Ve víru rytmů XXI.