Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Stále přijímáme žáky do všech oborů na naší ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor. Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit. Těšíme se na vás i během června vždy od 14 do 17 hodin na hlavní budově ZUŠ - ulice Hudební 6.

Krásný i drsný zážitek z výstavy Miroslava M., studenta Akademie III. věku

Ve výtvarném centru Chagall v Ostravě v Galerii na schodech byla instalovaná v minulých dvou měsících výstava s názvem Transformace dřeva.

Je radost, že se členové naší výtvarné skupiny aktivně zapojují do kulturního života. A protože mě výstava zaujala, ráda bych se s vámi ex post podělila o svůj dojem, který jsem si po návštěvě Chagallu zapsala: 

Autor výstavy abstraktních, kolážových fotografií Miroslav M. navštěvuje Akademii od začátku jejího běhu, ale této své práci s fotkou se věnuje mnohem déle. Jednoduchým převrácením nachází ve fotografiích tváře i figury, které přitahují pohled a každý přirozeně nachází sám své vlastní asociace. Své víly i démony. V galerii jdete příznačně stále výš a výš, schodiště skoro jako by nemělo konce a Vás překvapuje, kolik Vám toho může dřevo o sobě samých ukázat. Protože chtě nechtě, v každém obraze hledáte a něco nalézáte. Cestou zpátky dolů už víte, kde budete chtít zrychlit a kde se znovu zastavíte, ale ani po třetí cestě dolů nebo nahoru si pořád nejste jisti, že vás některé z Transformovaného dřeva, jak autor své obrazy nazývá, znovu nepřekvapí.

Miroslav není z „naší party“ jediný aktivní výtvarník a srdečně Vás proto zvu na všechny naše další společné i soukromé výstavy.

Tereza Svatošová (lektorka výtvarných kurzů)


Ve víru rytmů XXI.

Ve víru rytmů XXI.