Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Stále přijímáme žáky do všech oborů na naší ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor.
Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit.

Těšíme se na vás i během června vždy od 14 do 17 hodin na hlavní budově ZUŠ - ulice Hudební 6.

Krásný koncert s osobním setkáním

Čtvrteční večerní koncert dne 19. října 2023 byl pro naše mladé kytaristy krásným zážitkem. Do Ostravy opět po čase zavítala kytarová špička, virtuos pan Štěpán Rak. Posluchačům se představil v prostorách slavnostního sálu divadla Jiřího Myrona a komorní koncert nesl podtitul „Znovu.“ Večer byl věnovaný jeho příteli Alfredu Strejčkovi, se kterým tvořili po dlouhá léta tvůrčí dvojici a po celém světě představovali literárně – hudební projekt Vivat Comenius. Celá dramaturgie koncertu sestávala z jeho autorských děl. Byla to krásná příležitost k setkání našeho pedagoga Ondřeje Gilliga se svým vysokoškolským profesorem, příležitost našich mladých kytaristů ocitnout se v blízkosti hráče světového formátu a skvělého, skromného člověka. Při cestě domů však zůstala nezodpovězena jedna jediná otázka. Jak je vůbec možné vytáhnout z nástroje tolik hudby, když máme jen dvě ruce. Odpovězme si životním krédem pana Štěpána Raka…. „Kdyby není.“

Daniela Buchalová


Ve víru rytmů XXI.

Ve víru rytmů XXI.