Mezinárodní výtvarná soutěž „Krása okamžiku“ má vítězku našeho výtvarného oboru

Jazykové gymnázium Pavla Tigrida vyhlásilo ve spolupráci s Velvyslanectvím Francie v ČR a Francouzským institutem v Praze výtvarnou soutěž ke Světovému dni frankofonie a 150.výročí vzniku moderního směru impresionismu s názvem „Krása okamžiku“.

Žáci Mgr. Evy Pilařové se pokusili zachytit neopakovatelnou chvíli okamžiku, svého dojmu či vjemu, atmosféru a stav viděného světa prostřednictvím malby tak, jak ji mistrně namaloval slavný francouzský malíř, impresionista, CLAUDE MONET.

Odbornou komisi, ve složení výtvarnic Mgr.Terezy Šimonkové, Mgr.Aleny Gliwitzké a vedoucího katedry výtvarné výchovy PdF OU Mgr.Milana Cieslara,PhD., čekalo dle jejich vyjádření mnoho hodin těžkého rozhodování. Do soutěže se přihlásilo celkem 1300 prací ze 47 škol. Z užšího výběru 490 prací se do virtuální galerie probojovalo 190 prací a oceněno bylo celkem 18 děl z různých kategorií.

Na slavnostní vernisáži, která se konala 31.3.2022 ve foyer Gymnázia Pavla Tigrida, za účasti ředitelky školy, zástupce Francouzského institutu v Praze , žáků a hostů, byli vyhlášeni vítězové:

TEREZA BLAHUTOVÁ, ZUŠ E.MARHULY, 1.místo v kategorii Malba a kresba

ANNA ŠTIŤÁKOVÁ – ÚČAST VE VIRTUÁLNÍ GALERII „Krása okamžiku“

Blahopřejeme Terezce Blahutové a Aničce Štiťákové k jejich úspěchu a současně obdivujeme jejich vynikající výtvarný projev!

https://www.youtube.com/shorts/qYqQhZzgz9k