Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Stále přijímáme žáky do všech oborů na naší ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor.
Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit.

Těšíme se na vás i během června vždy od 14 do 17 hodin na hlavní budově ZUŠ - ulice Hudební 6.

Na koncert v knihovně zavítaly i čarodějné Lucky…

Podvečer svátku svaté Lucie patřil na naší Zušce, jak jinak než hudbě. V krásném prostředí mezi knížkami se konal již tradiční Koncert plný pohody. Pobočka Jiřího Trnky Knihovny města Ostravy nám, jako každoročně, poskytla svůj krásný prostor, kterým se mohly rozeznít nejen předvánočně laděné melodie hrané na všechny možné nástroje.

Trošku v duchu dnes již opomíjených českých tradic jsme zavzpomínali na svátek svaté Lucie a k němu se vážící symboliku. A představte si … před začátkem koncertu naší knihovnou skutečně prolétly i ony démonické postavy Lucek v bílých hábitech s dlouhými bílými zobany.

Svými peruťkami vymetly každičký kout a zkontrolovaly, zda je na náš koncert vše pěkně připraveno. A bylo. Všechna vystoupení se dětem velmi povedla, rodiče odcházeli spojení, s úsměvy na tvářích a my se s blížícím novým rokem pokusme odstřihnout od všeho zlého, temného a nežádoucího… tak, jak si žádá tento lidový obyčej.


Ve víru rytmů XXI.

Ve víru rytmů XXI.