Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Stále přijímáme žáky do všech oborů na naší ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor.
Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit.

Těšíme se na vás i během června vždy od 14 do 17 hodin na hlavní budově ZUŠ - ulice Hudební 6.

Naše malá zpěvačka Michaela Richterová získala letos své čtvrté ZLATO!!!

Říká se, že když někam vyrazí naše malá zpěvačka Miška Richterová se svojí paní učitelkou Oľgou Bezačinskou, vždy si přiveze ZLATO! A nebylo tomu jinak ani 10.5., kdy děvčata vyrazila na Slovensko, na vyhlášenou a známou pěveckou soutěž Novácký talent 2024.

Tato soutěž v populárním zpěvu je velmi známá svojí vysokou uměleckou úrovní a účastní se jí vždy obrovské množství soutěžících. A jelikož má Slovensko ve výuce populárního zpěvu již letitou tradici, skvělé výkony soutěžících naši zahraniční výpravu vždy namotivují do další práce.

Bylo milé zjistit, že naše zpěvačka se na Slovensku stává již obávanou konkurencí. Když se totiž Miška někde objeví, šeptem zachytáváme hlášky typu: „To je ta šikovná holka z Ostravy, co to loni celé vyhrála“ :))

A Miška nepolevila ani letos. Vstávalo se ve 4.00 ráno, v 5.00 se vyráželo na cestu (samozřejmě s řízkami od maminky) v 7.30 proběhlo rozezpívání v autě, v 8.00 se losovalo pořadí a v 10.00 už Miška stála „na značkách“ a excelentně odzpívala svoji soutěžní píseň.

Jak se říká: Přišla, zazpívala a zvítězila. Z Nováků se teda odjíždělo se Zlatou příčkou! Letos je to už Miščino čtvrté Zlaté umístnění, a to na významných pěveckých soutěžích!

Naší šikovné malé vítězce ze srdce blahopřejeme a přidáváme přání:

 „Ať Ti to pořád zpívá tak hezky, Miško.“


Ve víru rytmů XXI.

Ve víru rytmů XXI.