Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Už nyní můžete podávat přihlášku do oborů na ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor. Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit. Talentové zkoušky proběhnou od pondělí 27. do čtvrtku 30. května 2024 vždy od 14 do 17 hodin.

Naši pedagogové na Cenách Jantar

V pondělí 22. dubna proběhlo v KD Poklad slavnostní udílení Ceny Jantar pro moravskoslezské umělce. Součástí těchto ocenění byli také naši dva kolegové – Michal Žáček a Petr Novák.

Nejpočetnější kategorii – populární a alternativní hudba vyhrálo album Šťastný/Žáček, které nahrál skvělý saxofonista, flétnista, ale také producent, aranžér a náš kolega Michal Žáček. Na albu se podílel společně s textařem Radovanem Šťastným.

V této kategorii byla také nominovaná mladá ostravská kapela Moře dní, která v loňském roce vydala své první album s názvem Moře dní. Členem kapely je náš kolega bubeník Petr Novák.  

Kapela Moře dní během slavnostního večera vystoupila a společně se sborem Canticum Ostrava a členy orchestru Národního divadla Moravskoslezského zahráli jejich nejznámější hit Kamiony řídí. Petr Novák ten večer také vystoupil s ostravskou zpěvačkou a dvojnásobnou držitelkou Ceny Thálie Hanou Fialovou, kterou doprovodil v písni Petr a Lucie.

Celý slavností galavečer a jednotlivá vystoupení si můžete pustit zde: https://youtu.be/VtiR92qEuzg?si=tWV7SdCKURYt6tjz

Foto: Petr Hlubek