Navštívili jsme Galerii výtvarného umění v Ostravě

Minulý pátek jsme se staršími žáky výtvarného oboru ze třídy BcA. Veroniky Čašové navštívili výstavu nazvanou ,,Brčko na drátě“, která je k vidění v GVUO v Ostravě do 27. 2. 2022.

Výstava byla plná interaktivních zábavných úkolů, kde si žáci mohli osahat různé techniky výtvarného umění a své výrobky si také s krásně vytištěným návodem odnést domů. Žáci se bavili především kresbou na tabuli, tvořením objektů z drátků, modelíny a v neposlední řadě také objektů z látky a kresbou na digitální podsvícené panely. Mohli si postavit zátiší a hrát si se stíny a také si vše vyfotografovat.

Za mne byla výstava naprosto parádní a i já, jako pedagog, jsem si ji velice užila a určitě bych ji doporučila všem, kteří se chtějí s dětmi výtvarně vzdělávat. K vidění bylo také 15 děl různých autorů, kteří sloužili jako předloha pro vybrané výtvarné úkoly, které zpracovali zaměstnanci GVUO. Celou výstavu provázel lachtan Serafín, který je symbolem této výstavy a vznikl jako projekt pro školy, když byly galerie zavřeny v době pandemie. Jeho předobrazem je plastika Lachtan sochaře Jana Laudy z roku 1936, která stojí na schodech ve vestibulu Domu umění. Malí návštěvníci GVUO pojmenovali lachtana jménem Serafín. Socha, která sloužila i jako chrlič vody v expozici plameňáků v ostravské zoo, náhle ožila. Serafín dnes provází děti tvořením v galerii i doma.

Více o výstavě se můžete dočíst přímo na stránce GVUO viz odkaz.

Brčko na drátě (gvuo.cz)


2. Absolventský koncert

2. Absolventský koncert