Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Stále přijímáme žáky do všech oborů na naší ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor.
Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit.

Těšíme se na vás i během června vždy od 14 do 17 hodin na hlavní budově ZUŠ - ulice Hudební 6.

Nesvadbová Lucie, Mgr.

Je absolventkou Konzervatoře Pardubice, kde studovala hru na kytaru ve třídě doc. MgA. Petra Saidla a MgA. Anny Hronové. Po absolvování konzervatoře úspěšně složila přijímací zkoušky na Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie (Polsko), kde byl jejím profesorem prof. dr hab. Michał Nagy. V rámci stipendijního programu Erasmus+ studovala ve Vídni na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien ve třídě Univ.-Prof. Alexandra Swete.

Mezi její soutěžní úspěchy patří 1. místo na mezinárodní kytarové soutěži v Dolném Kubíně (SK) v roce 2009, kde zároveň získala i titul Laureát, dále 2. místo na XXXVII. soutěžní přehlídce konzervatoří a hudebních gymnázií ČR v roce 2013 nebo 2. místo na IV. ročníku kytarové soutěže SAI (v rámci festivalu Kytara napříč žánry) v roce 2016, kde zároveň také obdržela Cenu publika. V roce 2019 zvítězila s kytarovým kvartetem Affetuoso guitar quartet na mezinárodní kytarové soutěži Omiš Guitar Fest v Chorvatsku.

V letech v letech 2008-2012 byla členkou kytarového uskupení Bohemian guitar orchestra, od roku 2016 hraje na elektrickou kytaru v Big Bandu Letohrad. Kromě toho hraje také v duu s akordeonistkou Júlií Masnicovou.

Aktivně se účastní mistrovských kurzů, kde jejími lektory byli například Zoran Dukić (Chorvatsko), Lorenzo Micheli (Itálie), Jens Wagner (Německo), Tilman Hoppstock (Německo), Marco Socías (Španělsko), Andrew York (USA), Carlo Marchione (Itálie).

Pedagogické činnosti se věnuje od roku 2012. Do roku 2017 učila hru na kytaru v ZUŠ Králíky, kde její žáci získávali ocenění na národních i mezinárodních soutěžích. V letech 2021-2022 učila v Szkoła artystyczna „Etiuda“ w Skawinie (Polsko).

Kromě hudby ji baví sport, četba a politika. V roce 2021 byla přijata na stáž do Amnesty International ČR, kde působí dodnes.

E-mail: nesvadbova.lucie@zusmarhory.cz


Ve víru rytmů XXI.

Ve víru rytmů XXI.