Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Už nyní můžete podávat přihlášku do oborů na ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor. Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit. Talentové zkoušky proběhnou od pondělí 27. do čtvrtku 30. května 2024 vždy od 14 do 17 hodin.

Ohlédnutí za Novoročním koncertem s Boris band Combination Borise Urbánka

Dne 14. 1. 2023 se v Chrámu sv. Matouše v Hati uskutečnil krásný Novoroční koncert ve spolupráci s Boris band Combination, známého ostravského jazzmana Borise Urbánka, členů Janáčkovy filharmonie Ostrava a Chrámového sboru sv. Matouše a Hedviky.

V pestrém programu zazněly nádherné skladby v hudební úpravě Gustava Broma, známého dirigenta, kapelníka, saxofonistu a hudebního skladatele. Hudební aranžmá se tedy neslo ve velmi příjemném, tanečním, místy až swingovém duchu a jeho charakter samozřejmě umocňovali skvělí muzikanti. V programu zazněly i náročnější latinské skladby jako Pie Jesu, či Panis Angelicus, taky v hudební aranži Gustava Broma, které si sólově zazpívala žákyně našeho pěveckého oddělení Lucie Bendová ze třídy Oľgy Bezačinské.

Jako sólisté se představili nejen naše Lucie Bendová, ale i Veronika Heiderová, Nela Skarková, Peter Svetlík a Tomasz Suchánek. Téměř všechny skladby zazněly spolu se zpěvem Chrámového sboru, co dodalo koncertu ještě slavnostnější atmosféru.

Chrám sv. Matouše se 14.1. naplnil do posledního místa a diváci si se zatajeným dechem užívali nádhernou slavnostní atmosféru, kterou skvěle umocňovaly verše Mariána Pospěcha. Dirigování se zhostil Pavel Kozel, který se postaral nejen o organizaci celého koncertu, ale i o velmi milé průvodní slovo.

Při závěrečném neutichajícím potlesku bylo na tvářích v hledišti vidět radost a pohodu, kterou si každý z nás s sebou odnášel domů. Jsme rádi, že naše žákyně Lucka takhle krásně reprezentovala barvy naši ZUŠ a ukázala, že naši žáci nás umí důstojně reprezentovat i na takhle významných profesionálních akcích.