Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Už nyní můžete podávat přihlášku do oborů na ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor. Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit. Talentové zkoušky proběhnou od pondělí 27. do čtvrtku 30. května 2024 vždy od 14 do 17 hodin.

Pálení čarodějnic 24

Poslední dubnový podvečer proběhla pod záštitou ÚMOb v Ostravě – Mariánských Horách tradiční akce Pálení čarodějnic. Nejprve se čarodějnice a čarodějové sletěli k zábavě na mariánskohorské náměstí. Po vyhlášení nejstrašidelnější masky se přítomní, a bylo jich letos spousta, přesunuli průvodem na ragbyové hřiště, kde byla připravená další zábava a proběhlo zapálení veliké ohňové pyramidy. Tradiční průvod z náměstí vedli naši bubeníci ze souboru BumBumBand. Zapojili se nejen žáci bicího oddělení, ale i absolventi a rodiče nynějších žáků pod vedením Jakuba Kupčíka.

Bubeníkům nastává čas bohatý na vystoupení všeho druhu – od tradičního bubenického mecheche „Ve víru rytmů“, přes účast bubeníků na koncertě v senátních zahradách v Praze, až po již tradiční spoluúčinkování s JFO. Všem přejeme v nadcházejícím obdobím vše dobré, hlavně dobrý rytmus a těšíme se na Vás!

Vedoucí bicího oddělení Jakub Kupčík