Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Stále přijímáme žáky do všech oborů na naší ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor.
Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit.

Těšíme se na vás i během června vždy od 14 do 17 hodin na hlavní budově ZUŠ - ulice Hudební 6.

Pospěch Jiří, Ing.

Vyučuje hru na housle a nauku o hudbě.

Vystudoval Konzervatoř Evangelické akademie v Olomouci, obor hra na housle a violu ve třídě prof. Petra Vrány. Současně studoval obor Muzikologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Výuce hry na hudební nástroje se věnuje od roku 2010. Nejdříve na ZUŠ Leoše Janáčka v Havířově a od roku 2019 pak na ZUŠ Eduarda Marhuly.

Primárně se věnuje projektům ve vztahu k lidové kultuře a k folklorní hudbě. Jiří je zakladatel a umělecký vedoucí Cimbálové muziky a folklorního souboru Jagár z Havířova. Od roku 2014 je hráčem na violu v Ensemble Flair Jana Rokyty a od roku 2020 účinkuje i v gajdošské muzice Mariana Friedla Ruky na Dudy.

Jiří je organizátor a produkční kulturních projektů, jako jsou Folklorní (ne) fest v Havířově. Od roku 2019 do roku 2022 byl produkčním a projektovým manažerem Svatováclavského hudebního festivalu.

Email: pospech.jiri@zusmarhory.cz


Ve víru rytmů XXI.

Ve víru rytmů XXI.