Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Stále přijímáme žáky do všech oborů na naší ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor.
Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit.

Těšíme se na vás i během června vždy od 14 do 17 hodin na hlavní budově ZUŠ - ulice Hudební 6.

Před Adventem jsme se pekelně zasoustředili…

Na třídenní výjezdní soustředění ve dnech 24. – 26. listopadu 2023 vyrazily oba smyčcové soubory. Společně s přípravnými odděleními Ostravského dětského sboru, se Slavíky a Kosy, jsme strávili velmi intenzivní prvním sněhem zasypané dny příprav na adventní a vánoční koncerty.

V příjemném prostředí penzionu Zátiší v Komorní Lhotce jsme velmi pilně pracovali, něco vánočního jsme si vyrobili, nadýchali jsme se čerstvého vzduchu, ale hlavně jsme velmi utužili kolektiv napříč všemi věkovými kategoriemi.

Pořízená fotodokumentace je toho důkazem a teď už nezbývá než doufat, že se nám všem adventní a vánoční produkce podaří, že vyvoláme úsměvy na tvářích rodičů i kolegů. A my? My budeme mít dobrý pocit z dobře odvedené práce a odměníme se vzájemně a tiše tím, že si uvědomíme, že máme jeden druhého, že jsme zdraví, že se blíží Vánoce a že k tomu všemu jmenovanému jsme mohli každý sám za sebe alespoň malým kousíčkem přispět.

Daniela Buchalová – Komorní a Souborová hra smyčcového oddělení

Pro Slavíky a Kosy to bylo první výjezdní soustředění. První soustředění zasypal i první sníh, tak bylo všeobecné radosti kolem dost. Udělali jsme kus dobré práce. Naši malí sboristé byli šikovní a stateční 😉a realizační tým s posilou z hlavního sboru připravil bohatý program. Došlo i na Krakonoše, medvěda a dokonce i na tvoření (mnohdy nedobrovolně 😁). Byl to prima zimní víkend❄️☃️❄️⛄️❄️ Děkujeme všem účastníkům a těšíme se na další! 🌟

Eva Polášková


Ve víru rytmů XXI.

Ve víru rytmů XXI.