Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Stále přijímáme žáky do všech oborů na naší ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor. Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit. Těšíme se na vás i během června vždy od 14 do 17 hodin na hlavní budově ZUŠ - ulice Hudební 6.

Pro vítězství až do Mostu…

Souběžně s hokejovým nadšením fanoušků českého teamu, které se intenzivně šířilo naší republikou, vyrazila na druhý konec naší země také kytarová formace ve složení Jakub Gillig, Bohdana Buchalová a Adrián Műck.

Oblékli dresy naší Zušky, místo hokejek naložili na záda své kytary a vydali se zabojovat a vstříc těžkému finálovému zápasu, který se odehrál na půdě Základní umělecké školy F. L. Gassmanna v Mostě. Vše pod dohledem a za přípravy zkušeného trenéra a kouče MgA. Ondřeje Gilliga.  

Zápas to byl skutečně těžký. V silné konkurenci šestnácti sólových výstupů a jedenácti komorních seskupení ze všech koutů naší republiky však dokázali zabojovat. Rovněž „Fanzóna“ nezela prázdnotou a uvnitř „kotle“ to tiše vřelo. Všichni reprezentanti měli za zády fanoušky svého domovského Marhula – teamu, kteří jim byli velkou oporou, jen skandovat mohli až při vyhlašování.

A výsledek? Dvě zlaté a jedna stříbrná medaile. V ústředním kole Soutěže ZUŠ ve hře na kytaru tedy borci z Marhulky opět stanuli na stupních vítězů.

Daniela Buchalová

Kompletní výsledky naleznete ZDE.


Ve víru rytmů XXI.

Ve víru rytmů XXI.