Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Stále přijímáme žáky do všech oborů na naší ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor. Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit. Těšíme se na vás i během června vždy od 14 do 17 hodin na hlavní budově ZUŠ - ulice Hudební 6.

Richtrová Taťána

Taťána Richtrová - učitelka klavíru, ZUŠ E. Marhuly, Ostrava
Taťána Richtrová – klavír

Vystudovala Konzervatoř v Ostravě – Hru na klavír u prof. Věry Čánové, studium končila klavírním recitálem a koncertem s orchestrem. Následně se účastnila různých klavírních soutěží, v Příbrami v roce 1977 získala Cenu za nejlepší interpretaci české skladby v soutěži Dvořák – Čajkovskij. Na ZUŠ E. Marhuly aktivně korepetovala v dechovém a smyčcovém oddělení.

V roce 1986 byla vyznamenána školskou komisí města Ostravy za pedagogickou činnost. Ve své výuce se zaměřuje na rozvíjení hudebního cítění nejen v sólové hře, ale také ve hře čtyřruční Se svými žáky se úspěšně zúčastňuje mnoha soutěží, zejména ve čtyřruční hře (Per Quattro Mani, Dvořákův Lipník).

Pravidelně se zúčastňuje metodického vzdělávání na Konzervatoři v Brně a klavírních instruktáží v rámci MŠMT a Janáčkovy konzervatoře v Ostravě.

Email: richtrova.tatana@zusmarhory.cz


Ve víru rytmů XXI.

Ve víru rytmů XXI.