Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Stále přijímáme žáky do všech oborů na naší ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor.
Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit.

Těšíme se na vás i během června vždy od 14 do 17 hodin na hlavní budově ZUŠ - ulice Hudební 6.

S Dvořákem až do Vesmíru!

Milou tradicí závěru školního roku se stal společný koncert žáků ZUŠ a Janáčkovy filharmonie. Načali jsme druhou desítku koncertů v rámci Muziády na pódiu ve Vesmíru – dočasného působiště Janáčkovy filharmonie – a k našim milým a trpělivým filharmonikům opět usedlo několik desítek hráčů z řad základních uměleckých škol moravskoslezského, olomouckého a zlínského kraje. Tento již 11. ročník byl ve znamení pěveckých čísel v první půli a druhá byla věnována příznačně v roce české hudby, českému skladateli Antonínu Dvořákovi a jeho Americké suitě. Zde po boku filharmoniků usedli žáci ZUŠ.

Jsme rádi, že i naše ZUŠ měla své zastoupení. Šest statečných, kteří nacvičili nelehké orchestrální party a usedli po boku filharmoniků.

Z flétnové třídy Martiny FischerovéEliška Šindelová a Lucie Koběrská

ze třídy Zuzany Tomáškové Robert Ritz

z bubenické třídy Jakuba Kupčíka Štěpán Polášek, Sebastien Walder a Vojtěch Malina

Bylo patrné, jak mladí muzikanti doslova hltají každou radu zkušených hráčů a s jakou chutí si společný koncert užili.

Mnozí se taky rádi zase po roce setkali se svými kamarády z jiných ZUŠ, se kterými se seznámili už v minulých ročnících. Také mnozí naši kolegové byli součástí, a to v podobě mentorů.

Děkujeme všem vyučujícím za obětavou přípravu, všem dětem za skvělé výkony, filharmonikům za laskavé provázení mladých muzikantů, panu dirigentovi Adamu Sedlickému za pohodové zkoušky i koncert a samozřejmě celému organizačnímu týmu.

foto: Jakub Kupčík


Ve víru rytmů XXI.

Ve víru rytmů XXI.