Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Už nyní můžete podávat přihlášku do oborů na ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor. Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit. Talentové zkoušky proběhnou od pondělí 27. do čtvrtku 30. května 2024 vždy od 14 do 17 hodin.

Soutěžní taneční víkend pokračuje…

Vybraní žáci tanečního oboru z třídy Pavly Mikeskové v sobotu 19. 03. a v neděli 20. 03. 2022 reprezentovali naši ZUŠ na Okresní soutěži žáků ZUŠ a Taneční přehlídce scénického tance. Tyto postupové přehlídky proběhly na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a vystoupily na ní ZUŠ a taneční soubory z Moravskoslezského kraje.

Nejmenší účastníci ukázali dvě čísla. Jedno z nich zatančily děti trénující na pobočce Generála Janka. Většina z těchto dětí nastoupila v září, tudíž se jednalo o jejich první taneční vystoupení před sálem plným diváků. Tyto děti porotě ukázaly tanec s názvem Čarodějnice, se kterým získaly bronzové pásmo. S touto choreografií děti vystoupily oba dny.

Druhá taneční skupina cvičí na ZŠ Matiční a v sobotu vystoupila s číslem Letní zahrada. Všechny děti kromě dvou jsou nováčky od tohoto školního roku, takže se taktéž jednalo o jejich první vystoupení před lidmi. Získali bronzové pásmo!

Další účastnice, které na přehlídce ukázaly své taneční umění, byly dívky trénující na ZŠ Zelené, které vystoupily s číslem Škola čar a kouzel na slavnou hudbu z filmu Harry Potter. Toto číslo zatančily v sobotu, i v neděli. V sobotu získaly bronzové pásmo.

Duo Contra v podání Jany Mališové a Sáry Zátorské získalo stříbrné pásmo. Tyto skvělé tanečnice pro Vás připravují absolventská sóla, která si pro Vás připravují za minulý školní rok. Na svém duu naše žákyně pracovaly samostatně, jsou tedy obě nejen dobrými tanečnicemi, ale také talentovanými choreografkami.

Výše zmíněná Jana Mališová též oba dny vystoupila se svým sólem I am more than my body, se kterým v sobotu získala krásné stříbrné pásmo. Jana je talentovanou žákyní, která si tématiku s hlubokým podtextem vybrala sama. Tato choreografie je též její vlastní prací. Nenechte si toto propracované číslo ujít na závěrečném koncertu, který proběhne 27. května.

Další účinkující byla Kateřina Zemanová, jež je letošní absolventkou druhého stupně. Porota byla z jejího sóla Unforgettable nadšená, a proto získala zlaté pásmo s postupem do krajského kola.

Ludmila Kožušníková, absolvetka prvního stupně vystoupila v neděli s číslem In my dreams with teddy beard. Na tomto sólu pracovala z velké části sama a ukáže Vám ho také na závěrečném koncertu tanečního oddělení.

Poslední taneční skupinou, která vystoupila oba dny jsou dívky trénující na pobočce Generála Janka. Vystoupily s choreografií Courage to change the world. V sobotu získaly krásné stříbrné pásmo.

Celé taneční oddělení se moc těší na další soutěže a koncerty, na kterých Vám bude moci ukázat svou píli, práci a lásku k tanci.