Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Už nyní můžete podávat přihlášku do oborů na ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor. Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit. Talentové zkoušky proběhnou od pondělí 27. do čtvrtku 30. května 2024 vždy od 14 do 17 hodin.

Úspěch klavírního dua František Chmelař a Martin Foltýn

Dolný Kubín, malebné městečko na slovenské Oravě, se po tříleté přestávce, zaviněné celosvětovou koronavirovou pandemií, stal opět místem konání Festivalu Ivana Ballu. 23. ročník festivalu, pořádaného ve spolupráci s Ministerstvem školství, vědy, výzkumu a sportu SR, se uskutečnil jako vždy v jarním termínu ve dnech 10. – 13. května 2022 a jeho součástí byly již tradičně dvě mezinárodní soutěže – prestižní dvoukolová kytarová soutěž Mladí kytaristi a o něco mladší soutěž pro klavíristy a klavírní dua- Klavírna Orava Kláry Havlíkové.

Do Dolného Kubína jezdíme z naší školy velmi rádi už mnoho let a vždy se setkáme s vřelým přijetím pořadatelů, kteří se starají o klidný a pohodový průběh celého festivalu.

Ve druhé kategorii soutěže čtyřruční hry si z klavírní třídy Hany Čašové s chutí zahráli 

František Chmelař a Martin Foltýn

Oba kluci si s velkou radostí v podvečer soutěžního dne převzali z rukou poroty 1. cenu a podařilo se jim tak obhájit vítězství z roku 2019. Gratulujeme a věříme, že je úspěch ve čtyřruční hře bude motivovat k další společné práci. 10. květen se tak stal pro Fandu a Martina nejen soutěžním dnem, ale zároveň i příjemnou návštěvou malebného a krásně rozkvetlého slovenského města pod Tatrami.