Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Stále přijímáme žáky do všech oborů na naší ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor.
Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit.

Těšíme se na vás i během června vždy od 14 do 17 hodin na hlavní budově ZUŠ - ulice Hudební 6.

Úspěch v mezinárodní violoncellové soutěži o Cenu Gustava Mahlera 2020

Dne 8. 2. 2020 se konala v Jihlavě Mezinárodní violoncellová soutěž o Cenu Gustava Mahlera 2020. Celkově bylo deset kategorií, v nichž se účastnily desítky violoncellistů doslova z celého světa. Vedle domácích, českých, to byli hudebníci z Polska, Německa, Itálie, Turecka, Maďarska, Portugalska, Španělska, Rakouska, a dokonce i z Jižní Korey, Číny a Taiwanu.

Markéta Štenclová ze třídy Lukáše Novotného byla jedním z nejmladších soutěžících, a proto logicky patřila do první kategorie společně s dalšími pěti dětmi. Pořadí již bylo vylosováno předem a my jsme hráli jako úplně první. Po pečlivém naladění a akustické zkoušce s klavíristou p. uč. Oleksii Gerychem se v 9 hodin soutěž rozeběhla.

Markétka podala velmi přesvědčivý výkon, který se líbil porotě a později byl oceněn 2. místem. Ale také ostatní účastníci drželi výkonnostní laťku velmi vysoko a pro posluchače v sále připravili skvělý hudební zážitek. Akusticky byl sál historické budovy velmi příjemný, atmosféru dotvářely krásné vitráže a dřevěné obložení sálu. Tento objekt se nachází přímo na hlavním náměstí a sídlí v ní místní ZUŠ.

Celkově jsme byli moc spokojeni s organizací soutěže, od prvního přijetí až po vyhlášení výsledků. Bydleli jsme v penzionu Oáza, vzdáleném asi deset minut chůze od budovy ZUŠ. Jediný stín na celé akci byl dlouhý čas návratu domů. Vlakem jsme cestovali čtyři a půl hodiny, ale na to jsme už byli připravení zkušeností z předchozího dne. V Ostravě jsme se rozloučili s vidinou dalších úspěšných hudebních akcí, které nás v budoucnu čekají.

Blahopřejeme Markétce, panu učiteli Lukáši Novotnému a velký dík patří i korepetitorovi Oleksii Gerychovi.


Leave a Reply

Ve víru rytmů XXI.

Ve víru rytmů XXI.