Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Už nyní můžete podávat přihlášku do oborů na ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor. Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit. Talentové zkoušky proběhnou od pondělí 27. do čtvrtku 30. května 2024 vždy od 14 do 17 hodin.

Úspěch v okresním kole soutěže ZUŠ ve hře na zobcové flétny

Krásné březnové pondělí 14.3.2022 patřilo zejména našim flétnistům. Na ZUŠ Ostrava – Zábřeh, kde se konalo okresní kolo soutěže ZUŠ, se již od časného rána ozývaly tóny zobcových fléten. Představilo se množství flétnistů ve věkovém rozpětí 7–19 let, a že bylo co poslouchat! Naše škola měla největší zastoupení a nutno říci, že právem. 4 žáci si odnesli diplom s 1.místem a s postupem do krajského kola. Ostatní předvedli rovněž krásné výkony, a užili si soutěžní atmosféru, poslechli si své kamarády a třeba se i inspirovali do budoucna.

A jak jsme tedy dopadli?

Filip Lys – 1.místo s postupem (pedagog Zuzana Hodurová)

Maralíková Kristýna – 1.místo (pedagog Martina Fischerová)

Chudejová Helena – 2.místo (pedagog Zuzana Tomášková)

Havranová Anežka 1.místo s postupem (pedagog Zuzana Hodurová)

Škapová Dorota – 1.místo (pedagog Zuzana Tomášková)

Jalůvková Magda – 1.místo (pedagog Martina Fischerová)

Škapová Anna – 1.místo s postupem (pedagog Zuzana Tomášková)

Kržinová Ivana – 1.místo (pedagog Martina Fischerová)

Brezanská Kristina 1.místo s postupem (pedagog Martina Fischerová)

Cenu si odvezli rovněž i naši korepetitoři. Zvláštní ocenění poroty za citlivý klavírní doprovod obdržela Aneta Šoborová – Běhůnková a zvláštní cena poroty za vnímavý klavírní doprovod byla udělena Pavlu Motlochovi.

Poděkování patří zejména pedagogům – Martině Fischerové, Zuzaně Tomáškové a Zuzaně Hodurové a rovněž i korepetitorovi Oleksiimu Buymisterovi.

Žákům přejeme hodně štěstí do dalšího kola!