Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Už nyní můžete podávat přihlášku do oborů na ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor. Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit. Talentové zkoušky proběhnou od pondělí 27. do čtvrtku 30. května 2024 vždy od 14 do 17 hodin.

Úspěch výtvarného oboru v Celostátní výtvarné soutěži ARCHITEKTONICKÉ ZAJÍMAVOSTI ČECH A MORAVY ZUŠ Blatná

I v těžkém období, kdy jsme se nemohli s žáky setkávat v našich ateliérech a žáci tvořili doma během online výuky, jsme se přes složitější podmínky zúčastnili výtvarných soutěží. V prvním ročníku výtvarné soutěže pro žáky základních uměleckých škol uspěl všestranně talentovaný a úspěšný žák Christopher Maršálek ze třídy paní učitelky Kláry Luxové, který v době karantény osobitě ztvárnil architekturu města Ostravy grafickou technikou frotáže a inspiroval se pohledem z okna svého pokoje. Zadání znělo jasně: vytvořit grafickou technikou architektonické zajímavosti…grafický lis stál a čekal na žáky ve škole, proto paní učitelka zvolila působivou, bohatou a snadno realizovatelnou techniku frotáže, kterou lze vytvořit v domácích podmínkách v podstatě kdekoliv a pomohla ke splnění požadavků této soutěže. Samotná tvorba byla v tak už klidném a zpomaleném období zajímavě akční při samotném sběru zvláštních struktur obyčejných a běžných povrchů různých předmětů a ploch, které nás obklopují. Jedna ze zpětných vazeb maminky žáka: “syn pobíhal po celém domě a aktivně hledal a kresbou přenášel všechny zajímavé struktury…”  A paní učitelka dodává .“To vše mně těšilo, a ještě více výsledek jejich obrázků, které jsem viděla naživo až ve škole – s dojetím jsem je poslala do města“ … 

A úspěch přišel až teď na podzim. Christopher získal krásné třetí místo v Celostátním kole výtvarné soutěže. Christopherovi i paní učitelce gratulujeme!!!