Úspěch výtvarného oboru v netradiční dětské kreativní soutěži “Vícejazyčnost je bohatství”

Hlavními tématy letošního jubilejního 10. ročníku byly krásné a obsahově široké náměty: “Příroda ve spojitosti s různými státy” a “Příběhy spojené s válkou na Ukrajině”.  Účast v soutěži byla bohatá a přijato bylo kolem 800 výtvarných děl z celé republiky, které můžete shlédnout v on-line galerii na stránkách:

https://www.zaedno.org/soutez-galerie/2022/soutez/2022

Soutěž byla zaměřena zejména pro žáky jiných národností, kulturně či jazykově odlišných a díky tomu, že i naše škola je obohacena o studenty z Ukrajiny, rádi jsme se této výtvarné soutěže zúčastnili.

Právě téma spojené s válkou na Ukrajině zpracovali žáci ukrajinského původu, kteří navštěvují ateliér paní učitelky Kláry Luxové a Evy Pilařové. 

Máme velkou radost, že žákyně z ateliéru paní Kláry Luxové Milana Mozhaieva získala hlavní cenu 1. místo ve své kategorii. Její vítězný obrázek se líbil porotě natolik, že byl vybrán na úvodní stranu pozvánky k slavnostnímu předání cen.

Žakyně Hannah Joy Chmiel z ateliéru paní Evy Pilařové získala ocenění za vynikající účast.

Mladé umělkyně vytvořily bezprostřední malbou svoje emoce s válkou zasažené rodné země odkud k nám přišly.  Barvy, energie a pohyb v obraze zachycené jsou vyjádřením bolesti a radosti zároveň. 

Obě oceněné jsou pozvány na slavnostní předání cen v Evropském domě v Praze dne 11. 11. 2022.

Milaně i Hannah gratulujeme!!!


2. Absolventský koncert

2. Absolventský koncert