„Utajená“ výstava výtvarného oboru Akademie III. věku. Kdy a kde ji lze zhlédnout?

„Utajená výstava“ – i takto by se dala nazvat nejnovější výstava studentů výtvarného oboru Akademie III. věku. Umístěna je totiž v prostorách České školní inspekce, které nejsou obvykle přístupné veřejnosti. Nicméně kamkoliv se pověsí obrazy malované s láskou a chutí, stává se tím dané místo hezčí.

Myslím, že se nám povedlo zkrášlit pracovní prostory inspektorátu a přinést radost všem pracovníkům, učitelům, inspektorům a ostatním, kteří do prostor během trvání výstavy vstoupí.

Výstava byla krátce ke zhlédnutí s laskavým svolením paní ředitelky ČSI PhDr. Hany Slané, která nás potěšila svou účastí. Stejně tak proběhne začátkem prosince i neformální otevřená dernisáž, kde bude znovu možnost si obrazy „osahat“.

Zde si můžete prohlédnout výstavu alespoň virtuálně, a to formou fotografií a videí. „Utajená“ ale výstava nezůstane a před Vánoci poputuje dál – do prostor galerie AHOL, kde ji rozšíří nové obrazy autorů zastoupených zde i díla dalších studentů Akademie III. Věku. Radost z tvorby totiž neustává. Je na co se těšit!

Tereza Svatošová – lektorka Akademie III. věku