Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Stále přijímáme žáky do všech oborů na naší ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor.
Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit.

Těšíme se na vás i během června vždy od 14 do 17 hodin na hlavní budově ZUŠ - ulice Hudební 6.

VE VÍRU RYTMŮ XX. – CAMPUS OU 12. 6. 2023

Největší bubenická akce tohoto roku proběhla 12. 6. 2023 v nádherném prostředí komorního sálu City Campusu OU. Pod názvem “VE VÍRU RYTMŮ” oslavila jubilejní dvacátý ročník. Poprvé se tento koncert a bubenická show Kuby Kupčíka konal v hudebním klubu Parník. Jak šel čas a přibylo hostů a účinkujících z jiných oddělení ZUŠ – např. Ostravský dětský sbor nebo taneční oddělení, nastala otázka, kde bychom mohli všichni spolu koncertovat? Volba tedy padla na nově zkolaudovaný prostor City Campusu na Černé louce. Velký prostor, výborné zázemí, a hlavně excelentní akustika.

Celý rok se pilně nacvičovalo a plánovalo, aby vystoupení 12. 6. 2023 mohlo proběhnout se vší parádou. Koncert měl dvě části a krátkou pauzu s občerstvením, o nějž se postarala maminka jednoho z nejmladších bubeníků, paní Mirka Okálová. Každým rokem se představí vždy všichni bubeníci ze třídy J. Kupčíka, absolventi a samozřejmě hosté. Koncert začal skladbou J. S. Bacha – GAVOTTE v úpravě J. Kupčíka pro marimbu, vibrafon, xylofon, klávesy, malé bubny, pochodové činely a velký buben. Poté již tradičně vystoupili nejmenší bubeníci, většinou premiérově, a následují jejich starší kamarádi.

V první polovině vystoupili hosté z řad dříve narozených – frekventantů Akademie III. věku. „HELE UKULELE BAND”, mimo jiné velký fanoušek BBB junior, zde zahrál tradiční portugalskou lidovou píseň Ó Laurindinha. Celé toto krásné vystoupení měla na starosti sbormistryně Eva Polášková, které doprovázela na klavír.

Na začátku druhé poloviny se nám představila taneční skupina CARPE DIEM, která vytvořila choreografii na autorskou skladbu J. Kupčíka “MAYO”. Malý i velcí tanečníci pod vedením Evy Oravcové spolu s výběrem bubeníků předvedli krásné taneční číslo.

Poté už vše probíhalo ve znamení souborové hry. Prostor dostal i Ostravský dětský sbor, oddělení KOSI, se dvěma africkými skladbami, jak jinak než za doprovodu bubeníků.

Výkony všech bubeníků byly opravdu excelentní a všichni zúčastnění předvedli, že umí hrát jak na bicí nástroje rytmické, melodické i perkusní. Tím naplnili i obsah ŠVP a ukázali všem hostům (rodičům a kamarádům) jak moc je baví hrát. Úplný závěr patřil již tradičně karnevalové sambě batucádě, kde si zahráli všichni bubeníci ze souboru Bum bum band junior a nově i bubeníci, kteří navštěvují komorní hru, tzv. rytmiku. Přišlo i na malou interakci s publikem a bylo vidět, že jim rytmus není cizí, rytmické otázky odpovídali opravdu bravurně.

Sestřih tohoto výročního koncertu “VE VÍRU RYTMŮ XX” naleznete zde:

Všem zúčastněným rodičům a jejich bubeníkům přejeme krásné a pohodové, možná i rytmické prázdniny, a budeme se těšit na setkání v novém školním roce – ať už na hodinách individuální, souborových nebo na některé z četných bubenických akcí BBB junior – hlavně tedy „XXI. VE VÍRU RYTMŮ”!


Ve víru rytmů XXI.

Ve víru rytmů XXI.