Velký sborový úspěch

Minulý víkend hlavní sbor zavítal na první soutěž v letošním školním roce. Zúčastnili jsme se prestižního festivalu Musica Orbis Gloria, který se konal v našem překrásném hlavním městě, Praze.

Do Prahy jsme přijeli už v pátek odpoledne, a i přes zpoždění vlaku jsme dostáli slibu a zazpívali si na prvním festivalovém koncertě, který se konal v Husově sboru v Dejvicích. Na koncertě mohli posluchači slyšet tři části z již dříve nastudovaného cyklu Bound for Glory od Johna Leavitta. Úspěšně jsme dorazili na ubytování a začali sbírat síly na sobotní soutěžní den.

V sobotu jsme se již od rána nacházeli v Divadle na Rejdišti, jakožto v jednom z prostor Pražské konzervatoře a připravovali se na zvukovou zkoušku. Poté jsme již měli konečně možnost předvést naši několikaměsíční práci, náš nově nastudovaný repertoár a radost ze zpívání!

Po předvedení toho (dozajista) nejlepšího možného výkonu jsme si zkrátili čas čekání na vyhodnocení návštěvou nedalekého muzea Antonína Dvořáka. Následovalo dlouhé čekání na vyhlášení výsledků abychom se večer dozvěděli, že se naše píle a oddanost hudbě vyplatila a odnesli jsme si STŘÍBRNÉ PÁSMO.  

Tím však náš program v Praze neskončil. Ani v neděli jsme nezaháleli a jako třešničku na dortu našeho výjezdu jsme si zazpívali v rámci festivalového koncertu v úchvatném Chrámu svatého Víta při nedělní mši. Jsme neskonale vděční za tuto bohatou zkušenost, která nám všem dodala chuť a motivaci ke zpívání a doufáme, že se také další nejen soutěžní vystoupení vyvedou tak, jako tato (a třeba ještě lépe) 🙂


2. Absolventský koncert

2. Absolventský koncert