Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Už nyní můžete podávat přihlášku do oborů na ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor. Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit. Talentové zkoušky proběhnou od pondělí 27. do čtvrtku 30. května 2024 vždy od 14 do 17 hodin.

Velký úspěch kytaristů

Dne 29. dubna 2022 proběhl na ZUŠ ve Frýdku – Místku 5. ročník Mezinárodní kytarové soutěže Fernanda Sora. Soutěžilo zde 50 kytaristů nejen z České republiky, ale také ze Slovenska, a především velká skupina kytaristů z Polska. V nejpočetněji obsazené 3. kategorii soutěžili také dva žáci naší školy – Bohdana Buchalová a Jakub Gillig ze třídy MgA. Ondřeje Gilliga. Ve velmi silné konkurenci zejména polských kytaristů obstáli naši žáci výborně. Podali oba dva vynikající výkony, a kromě dobrého pocitu z předvedených výkonů si odnesli také krásná ocenění. Jakub Gillig získal 2. cenu a Bohdana Buchalová 3. cenu.

O týden později se ve dnech 6. – 8. května konal v prostorách Gymnázia a Hudební školy hl.města Prahy 13. ročník  kytarové soutěže PRAGuitarra Clásica,  kde soutěžilo přes 80 kytaristů. Ve 3. kategorii soutěžili opět žáci naší školy Bohdana Buchalová a Jakub Gillig. Oba dva podali opět krásné výkony a porota složená z pedagogů českých konzervatoří a vedená pedagogem HAMU v Praze Petrem Saidlem je zařadila mezi nejlepší účastníky 3. kategorie. Bohdana Buchalová získala 2. cenu, Jakub Gillig obdržel nejvyšší počet bodů a získal 1. cenu. Zároveň získal i zvláštní cenu za mimořádnou interpretaci skladby T. Stachak.