Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Už nyní můžete podávat přihlášku do oborů na ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor. Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit. Talentové zkoušky proběhnou od pondělí 27. do čtvrtku 30. května 2024 vždy od 14 do 17 hodin.

Velký úspěch žáků populárního zpěvu na Slovensku!

Ve čtvrtek 10. 11. 2022 se žáci ze třídy Olgy Bezačinské, oboru Populární zpěv, zúčastnili celoslovenské pěvecké soutěže s mezinárodní účastí. Dětská pěvecká soutěž populární a autorské písně „Jesienka“ se uskutečnila v Prievidzi a její tradice je již mnoholetá. Je známá vysokou uměleckou úrovní a skvělou organizací. O to víc nás těší, že v ní uspěly všechny tři naše žákyně a získaly nádherná ocenění!

V semifinále získala Michaela Richterová a Veronika Kuchařová nádherné Zlaté pásmo a Klára Bačíková pásmo stříbrné. Tím ale soutěž zdaleka nekončila. Do nejužšího finále postoupili všichni ze Zlatého pásma, ve kterém pak mezi sebou soutěžili už jen ti nejlepší.

Naše malá zpěvačka Michaela Richterová si ve finále vyzpívala nádherné 1.místo ve Zlatém pásmu a stala se tak vítězkou celé kategorie A!

https://www.youtube.com/shorts/3QxvM-YapTw

V kategorii D si 1.místo ve Zlatém pásmu vyzpívala naše Veronika Kuchařová a stala se tak vítězkou celé kategorie!

https://www.youtube.com/shorts/zPRZrPCWSUc

A tím úspěch naši ZUŠ zdaleka nekončil. Veronika Kuchařová soutěžila navíc i v kategorii autorské písně, kde se také dostala až do nejužšího finále, ve kterém si svou písní Blízkost vyzpívala nádherné 2.místo ve Zlatém pásmu! 

Domů si tedy děvčata přivezla 4 nádherná ocenění! Úspěch v této soutěži nás těší hlavně z důvodu, že je skutečně známá svojí vysokou uměleckou úrovní, o čem svědčí i obrovský zájem soutěžících. V jednotlivých kategoriích totiž navzájem soutěžilo velké množství žáků z mnoha ZUŠ z celého Slovenska, takže konkurence byla opravdu veliká.

Jsme moc rádi, že naše žákyně spolu s paní učitelkou neváhaly vstávat o půl 4 ráno a měřit dlouhou cestu na Slovensko, kde pak strávily velmi náročný den, který byl ale plný skvělých zážitků a završený nádhernou odměnou v podobě cen, které si přivezly 😊 Domů se vrátily taky ve velmi pozdních hodinách, o čem svědčí i fotografie naší malé pěvecké hvězdičky Mišky 😊

Celý den stál ale skutečně zato! Těší nás nejen ta krásná ocenění, ale hlavně to, že jsou děvčata bohatší o skvělé umělecké zážitky a získaly množství zkušeností a taky inspirace do další práce. Předsedou poroty byl Tomáš Bezdeda, finalista československé superstar a skvělý zpěvák a kytarista, který před vyhlášením výsledků zazpíval několik vlastních písní. Naše žákyně tak mohly vidět, že je hodnotila skutečně odborná porota, složená z výborných muzikantů, čím byl jejich zážitek z celého dne ještě umocněn.

Všem našim vítězkám srdečně gratulujeme a doufáme, že těchto pár fotografií a dvě kratičká videa z vyhlášení vítězů, nám umožní zprostředkovat Vám alespoň kousek krásné soutěžní atmosféry.