Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Stále přijímáme žáky do všech oborů na naší ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor. Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit. Těšíme se na vás i během června vždy od 14 do 17 hodin na hlavní budově ZUŠ - ulice Hudební 6.

Virtuální galerie žáků ze třídy V. Čašové

V březnu se žáci výtvarného oboru věnovali mnoha tématům. Jako první jsme zpracovávali téma pálení čarodějnic, které bylo vyhlášeno i jako školní soutěž pro měsíc duben. Dále jsme pokračovali na téma Co kdyby

Co kdyby sloni žili v oceánech? Co kdyby peníze rostly na stromě? Co kdyby jste se vzbudili jako Harry Potter? Co kdyby zvířata uměla létat? Takto hezky dokázaly děti svou fantazii převést na papír.

Řecko – vyspělá kultura, ve které vzniklo mnou krásných staveb a také hodně myšlenek, z kterých lidstvo čerpá dodnes. Krása. Co je to krása? Staří Řekové věřili, že krása je v umění a v každém z nás. Naučili jsme se něco o historii tohoto vyspělého státu a děti dostaly za úkol výtvarně zpracovat řeckou vázu.

V posledním týdnu před velikonočními svátky děti zpracovaly téma Co kdyby slavné obrazy a osobnosti ožily? Namaskovaly se tak například do slavného obrazu Dáma s hranostajem nebo Dívka s perlou. Na posledním obrázku můžeme také vidět slavného Freddieho Mercuryho a Michaela Jacksona. Jak se vše žákům povedlo, posuďte sami.


Ve víru rytmů XXI.

Ve víru rytmů XXI.