Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Stále přijímáme žáky do všech oborů na naší ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor. Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit. Těšíme se na vás i během června vždy od 14 do 17 hodin na hlavní budově ZUŠ - ulice Hudební 6.

Vítkovický zámek přivítal oceněné žáky a absolventy pro letošní školní rok….

V pondělí 10. června 2024 se uskutečnilo v krásných reprezentativních prostorách vítkovického zámku slavnostní setkání nejúspěšnějších žáků a studentů naší školy. V průběhu celého školního roku opět svými výkony skvěle reprezentovali naši „Marhulku“ na nejrůznějších soutěžních přehlídkách, festivalech a soutěžích nejen v rámci našeho města a kraje, ale úspěšní byli i v celostátní a mezinárodní konkurenci.

Krásná tradice, při které z rukou ředitelky školy přebírají úspěšní žáci a studenti svá ocenění, trvá už mnoho let. I tentokrát se sešlo na zámečku mnoho malých i velkých zpěváků a hudebníků, kteří byli po zásluze odměněni hodnotnými cenami, které si za vynikající reprezentaci školy určitě zaslouží.

Cenu pro nejmladší oceněnou žačku získala teprve šestiletá úspěšná zpěvačka ze třídy Oľgy Bezačinské – Viktorie Macej.

Cenu „Hvězdička roku“ získala zpěvačka ze třídy Oľgy Bezačinské – Michaela Richterová.

Cenu „Mladý talent“ pro rok 2024 si tentokrát odnesli všichni tři úspěšní kytaristé ze třídy Ondřeje Gilliga – Jakub Gillig, Bohdana Buchalová a Adrián Mück.

Nezapomněli jsme ani na korepetitory a pedagogy, kteří se na úspěších našich žáků velkou měrou podíleli a na jejichž skvělou hru se naši žáci při svých výkonech mohou vždycky stoprocentně spolehnout.

Oceněni byli tito pedagogové:

Milada Hnitková, Zuzana Tomášková, Martina Fischerová, Klára Krejčí Curylová, Oľga Bezačinská, Klára Borovičková, Liana Svobodová a Ondřej Gillig.

Oceněni si převzali také korepetitoři: Jana Davidová, Radana Foltýnová, Oleksii Gerych a Pavla Kovalová.

Kolektivní cenou ohodnotila ředitelka školy Pavla Kovalová celý tým – sbormistry Jakuba Šatného, Evu Poláškovou a Kateřinu Majerskou, korepetitorku sboru Janu Davidovou a organizační vedoucí sboru Boženu Oslizlokovou – který se po celý školní rok podílel na mnoha úspěšných koncertních vystoupeních Ostravského dětského sboru v roce, ve kterém uplynulo 60 let od jeho založení.

Cenu pro „Učitele roku 2024“ si odnesl pedagog našich úspěšných kytaristů Ondřej Gillig.

Všichni ocenění, žáci i jejich pedagogové si náš srdečný a dlouhý potlesk opravdu zasloužili.

Seznam všech oceněných žáků naleznete ZDE.

Ve druhé části našeho slavnostního setkání proběhlo

slavnostní předávání pamětních listů absolventům…

Naši letošní absolventi si převzali z rukou ředitelky školy Pavly Kovalové pamětní listy k ukončení studia I. a II. a spolu s nimi i záznam svých absolventských vystoupení.

Na pódiu se představilo spolu se svými pedagogy více než 5 desítek letošních absolventů I. a II. stupně hudebního, tanečního a výtvarného oboru.

Zde si můžete prohlédnou absolventský almanach.

Červnový podvečer doprovodili svým vystoupením žáci hudebního oboru – flétnový kvartet, který doprovodili pedagogové ZUŠ, zpěvačky Viktorie Macej, Markéta Bučková a Michaela Richterová, klavírista Antonín Vomlela, kytarové trio – Jakub Gillig, Bohdana Buchalová a Adrián Mück.

Závěrečnou hudební tečkou se stalo vystoupení žáků a pedagogů naší školy, pod vedením Romana Buchala. Společně s nimi si zazpívaly s chutí Klára Bačíková a Veronika Kuchařová. Všichni interpreti svými výbornými výkony podtrhli slavnostní charakter našeho tradičního závěrečného setkání.

Všem našim oceněným žákům a absolventům přejeme moc hezké prázdniny a na všechny, kteří pokračují ve studiu na II. stupni, se těšíme po zaslouženém odpočinku zase v září.

Absolventům, kteří po mnoha letech ukončili studium na naší škole, přejeme do dalšího života jen to nejlepší.

Autorka článku: Hana Čašová

Sestřih z celé akce naleznete ZDE.

Foto: Jakub Kupčík

Video a střih videa: Petr Novák


Ve víru rytmů XXI.

Ve víru rytmů XXI.