Přijímáme přihlášky ke studiu na ZUŠ Eduarda Marhuly

Stále přijímáme žáky do všech oborů na naší ZUŠ Eduarda Marhuly. Učíme hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický obor. Podrobnější informace najdete v jednotlivých sekcích na našich webových stránkách. Přihlášku najdete v sekci Jak se přihlásit. Těšíme se na vás i během června vždy od 14 do 17 hodin na hlavní budově ZUŠ - ulice Hudební 6.

Žáček Michal

Absolvent Janáčkovy konzervatoře v Ostravě obor příčná flétna, poté se začal samoučit ve hře na soprán saxofon a věnovat se více jazzu a improvizaci vůbec. Pak začala jeho dlouholetá spolupráce se zpěvákem Peterem Lipou, se kterým hraje dodnes. Zároveň byl 5 let stálým členem bandu Jany Kirschner a spolupracoval s mnoha interprety nejen jazzu, ale i popu a nahrával s nimi. Např. Richard Müller, Buty, –123min, Vašo Patejdl, Neřež, Jaromír Nohavica, Pavol Habera, I.M.T.Smile, Polemic, Tonya Graves, Věra Špinarová, BOB, Victor Bailey, Mino Cinellu, Rugero Robin, Boris Urbánek, Rythm Desperados The Gizd Q, El Rey a další. Natáčel také scénickou hudbu do divadel a filmů. Mimo to se věnoval i pedagogické činnosti se zaměřením na jazz a improvizaci s cílem vypěstovat u žáků hlavně lásku k hudbě.

Na ZUŠ Eduarda Marhuly vyučuje od roku 2002 a řada absolventů se dodnes živí hudbou a nebo se stala součástí jejich profesí, např. saxofonisti Štěpán Flagar, působící dnes především v zahraničních kapelách v Německu a Rakousku, herečka Lucie Palonciová působící v pražských divadlech, Robert Mitrenga hráč v mnoha jazzových kapelách v Praze či Tomáš Kuluris ze skupiny Nebe add. Většina z ostatních žáku dodnes hraje amatérsky a dělají radost sobě i druhým.

Email: zacek.michal@zusmarhory.cz


Ve víru rytmů XXI.

Ve víru rytmů XXI.